Açık öğretimde askerlik tecili yapılabilir mi?

thesuvari

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 yıl bankacılık ve sigortacılık bölümü mezunuyum. Yeniden üniversite sınavına girip açık öğretime başvurmayı düşünüyorum. Askerliğimi tecil ettirebilir miyim? Mezun olalı 2 yıl oldu ve 2 yıllık tecil hakkımı kullandım.

Kendim de araştırdım yeni kanunla beraber sadece 4 yıllık bölümleri okursam tecil ettirebiliyormuşum. Yani ayt'ye de girmem gerekiyormuş. Merak ettiğim ise ben 2 yıllık bölüm mezunuyum aynı bölümün 2 yıllığına kayıt olup 4 yıla tamamlayınca da tecil edilebiliyor mi bunu öğrenmem lazım, pazartesi arayıp soracağım.

Kendim de araştırdım yeni kanunla beraber sadece 4 yıllık bölümleri okursam tecil ettirebiliyormuşum. Yani AYT'ye de girmem gerekiyormuş. Merak ettiğim ise ben 2 yıllık bölüm mezunuyum aynı bölümün 2 yıllığına kayıt olup 4 yıla tamamlayınca da tecil edilebiliyor mi bunu öğrenmem lazım, pazartesi arayıp soracağım.
Askerlik şubesi bana, bu durumda bir üst basamağa çıkmam gerektiğini söylemişti.

Ben üniversite sınavına hazırlanırken tecil ettirmiştim 2027 yılına kadar (kendileri yaptı ben bir şey demedim) sınava hazırlanıyorum askerliğimi tecil ettiricem demiştim. (ön lisans mezunuyum) ve ön lisans bitirip DGS ile 4 yıla çıkınca tekrar tecil yapmıyorlar.

Ben üniversite sınavına hazırlanırken tecil ettirmiştim 2027 yılına kadar (kendileri yaptı ben bir şey demedim) sınava hazırlanıyorum askerliğimi tecil ettiricem demiştim. (ön lisans mezunuyum) ve ön lisans bitirip DGS ile 4 yıla çıkınca tekrar tecil yapmıyorlar.
Anladım her türlü 4 yıllık baştan okumam gerekiyor o zaman.

Geri
Yukarı