Açık öğretimde nasıl mezun olunur?

SerseriGencc

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi ben yeni açığa geçtim sınavlara girdik biliyorsunuz 24 Aralık'ta, fakat dersten geçip geçmediğimi bilmiyorum ben kaldığım dersleri ne yapacağım, kaldığım dersler ne olacak, dönem tekrarımı yapacağım? Ve bir de ben açığa geçtim fakat açıkta pek bilgi sahibi değilim nasıl mezun olurum ne kadar sürede mezun olurum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şimdi ben yeni açığa geçtim sınavlara girdik biliyorsunuz 24 Aralık'ta, fakat dersten geçip geçmediğimi bilmiyorum ben kaldığım dersleri ne yapacağım, kaldığım dersler ne olacak, dönem tekrarımı yapacağım? Ve bir de ben açığa geçtim fakat açıkta pek bilgi sahibi değilim nasıl mezun olurum ne kadar sürede mezun olurum?
Açık lise ile ilgili bilgi sahibi olmadan geçmek çok mantıksız
170 kredi ve size göre zorunlu olan dersleri vermeniz lazım.
Öğrenci sayfasından kredi bilgileri var oradan kontrol edebilirsiniz.
Sınavlar ise açıklandı mı bilmiyorum
YouTube dan takip edebilirsin

AÖL'de mezun olmanın yaş sınırı yok senin başarına bağlı 1 senede 2 dönem atlayabilirsin
1 yılda 3 dönem var 2 dönemi geçen sınıf atlıyor
sınavları iyi verirsen eğer 9'da başladıysan 2,5 senede liseyi bitirebilirsin mesela bende AÖL oluyorum (sözde) 21 yaşına girdim daha 1 dönemim var (kendi işimi falan kurduğum için e-ticaret okulu bırakmak zorunda kaldım ve okumak saçma geldi zaten para kazandığım için o yüzden ben çok takmıyorum) ama sen illa lise diploması istiyorsan sınavlara çalışacaksın zaten 20 yaşını geçtikten sonra kolaylık veriyor AÖL sana sınavda yanlışım çokta olsa sistemde + olarak giriyor yani dönemi geçmen için kredi ekliyorlar en basit tanıdığım bir yayıncı arkadaş var 7 yıl AÖL okudu en son artık puan veren hocalar sıkılmış başarısız dersleri başarılı olarak vermişler mezun oldu yani AÖL kolay bir ortam amacın sadece diploma almak ise iyi bir şey ama okuma hayalin varsa üniversite falan vs. AÖL'e geçmek mantıksız okuldan soğutuyor iyice hayata alışınca

İşiniz varsa parasal sıkıntınız olmayacaksa ilerleyen yaşlarınızda geçin gidin zaten bu ülkede okusanda burger kink elemanı oluyorsun 4 yıl üni'de okusan aynı mesleğe giriyorsun .)

Yeni konular

Geri
Yukarı