Açık öğretime geçiş süreci nasıl ilerler?

706717

Picopat
Daha fazla  
Açık öğretime geçiş nasıl gerçekleşiyor? Okul mu onaylıyor yoksa direkt bakanlık mı onaylıyor? Diyelim ki hafız olacağım diye açık öğretime geçeceğim dedim, illa kayıtlı bir şekilde medreseye kayıt olmam mı gerekiyor? Cevaplarınızı beklerim şimdiden teşekkürler.

Açık öğretime geçiş nasıl gerçekleşiyor? Okul mu onaylıyor yoksa direkt bakanlık mı onaylıyor? Diyelim ki hafız olacağım diye açık öğretime geçeceğim dedim, illa kayıtlı bir şekilde medreseye kayıt olmam mı gerekiyor? Cevaplarınızı beklerim şimdiden teşekkürler.

Okulunuzdan ayrılıp halk eğitim merkezinden kayıt yaptıracaksınız ama geçerli bir sebebinizin olması gerek mesela 2 yıl üst üste kalıp okuldan atılmak gibi.

Ben aynı sınıfta kalınca bana tastikname vermişlerdi onunla birlikte en yakınındaki halk eğitim merkezine gidip neler yapılacağını sorabilirsin ama bu dönem bitmeden açığa geçemezsin diye bıliyorum.

Okulunuzdan ayrılıp halk eğitim merkezinden kayıt yaptıracaksınız ama geçerli bir sebebinizin olması gerek mesela 2 yıl üst üste kalıp okuldan atılmak gibi.

Hiç sınıfta kalmadım, okuldan atılma gibi durumların olmadı hiç hafız olacağım diye sebep sunsak oluyor deniyor(mazeret sebepleri arasında bu da geçiyor) hafızlık yapacağım diye illaki şuraya kayıt olduğun bir belge evrak lazım diyorlar mı?

Hiç sınıfta kalmadım, okuldan atılma gibi durumların olmadı hiç hafız olacağım diye sebep sunsak oluyor deniyor(mazeret sebepleri arasında bu da geçiyor) hafızlık yapacağım diye illaki şuraya kayıt olduğun bir belge evrak lazım diyorlar mı?
Ee tabi ki doğru, belgesiz söze dayalı iş yapılmaz devlette.. Ayrıca sadece hafızlık eğitimi süresince açık lisede kalabiliyorsun diye biliyorum bitince örgün öğretime geçilmesi gerek diye yazılar okumuştum.

Ee tabii ki doğru, belgesiz söze dayalı iş yapılmaz devlette. Ayrıca sadece hafızlık eğitimi süresince açık lisede kalabiliyorsun diye biliyorum bitince örgün öğretime geçilmesi gerek diye yazılar okumuştum.

Hafızlık kaç yıl sürüyor ki zaten şurada 2 yılım kalmış bir de ben bir yere kayıt olsam şimdi gelecekte başımı belaya falan sokarım bilemedim yav.

Hafızlık kaç yıl sürüyor ki zaten şurada 2 yılım kalmış bir de ben bir yere kayıt olsam şimdi gelecekte başımı belaya falan sokarım bilemedim yav.
Vallaha o konuda bilgim yok ama ilkokul hafızlığı için 1 yıl öğretime ara verebiliyor öğrenciler. Lise içinde 1 yıl diye düşünmekteyim ama açık lise için böyle bir saçmalığa kesinlikle değmez.

Geri
Yukarı