Açık öğretime nasıl geçilir?

Ertugrul541

Hectopat
Daha fazla  
Açık öğretim lisesine geçiş yaptım fakat attığım fotoğrafta yazılan yerlerde ne demek istediğini anlayamadım pek. Örneğin toplam kredi yazan yer şu anki kredimi mi gösteriyor? Eğer öyleyse bu krediler nereden geldi daha yeni başladım sonuçta?
Kalan zorunlu ders sayısını da pek anlamış değilim. Yardımlarınızı bekliyorum.

1697620306585.png

Açık öğretim lisesine geçiş yaptım fakat attığım fotoğrafta yazılan yerlerde ne demek istediğini anlayamadım pek. Örneğin toplam kredi yazan yer şu anki kredimi mi gösteriyor? Eğer öyleyse bu krediler nereden geldi daha yeni başladım sonuçta?
Kalan zorunlu ders sayısını da pek anlamış değilim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 1981607

Hocam nasıl geçtiniz ve kaçıncı sınıfdınız? Ben de geçmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam nasıl geçtiniz ve kaçıncı sınıfdınız? Ben de geçmeyi düşünüyorum.
Sağlık raporum var hocam, kabul ettiler. 11. sınıfım.

O senin kredin. Oldugun sinifa göre veriliyor.
Muhtemelen 11. sinifsindir.
11. Sınıfım evet. O zaman benim 156 kredim var ama bildiğime göre 170 kredi olunca geçiliyor. sadece 14 kredi mi toplamam lazım geçmek için yoksa farklı bir olay mı var?

Sağlık raporum var hocam, kabul ettiler. 11. sınıfım.

11. Sınıfım evet. O zaman benim 156 kredim var ama bildiğime göre 170 kredi olunca geçiliyor. sadece 14 kredi mi toplamam lazım geçmek için yoksa farklı bir olay mı var?
Krediden ayrı olarak zorunlu derslerini geçmeli ve toplam 8 dönem okumalısın.

14 kredi+tüm zorunlu dersler+18 yas= Mezun.
Açık Öğretim Lisesinde sınıf geçme yerine ders geçme ve kredi sistemi uygulanır. Açık Öğretim Lisesi sınıf yerine dönem kavramı vardır. Öğrenci 8 dönem sonunda mezuniyet kredisine ulaştığı takdirde mezun olur.(18 yaşından gün alan öğrenciler 5 dönem sonunda mezuniyet kredisine ulaştığı takdirde mezun olur

İnternette bu cümleyi buldum kendi sitesinde. Ben şuan 18 yaşında değilim, 18 olmadan mezun olamıyor muyum hiç bir şekilde?

Geri
Yukarı