Açıklama: Cloudflare Önbellek Sorunu

Benim hesaba kendi hesabınız gibi girebilirsiniz. Ceza yemeyin yeter, beğeni ve mesaj kasın, geldiğimde 10.000 mesajda görmek istiyorum. 😀
Koskoca forumda hesabıma 1000 kişi girse, hepsi 10 mesaj yazsa, 10.000 garanti.

Bazıları güvenlik açığını bulup, insanların kişisel bilgilerine ulaşmış. Bu forumda da kötü niyetliler var ya insanlık ölmüş.
Kişisel bilgi depolamıyoruz.

Kişisel bilgi depolamıyoruz.

Peki bir forum kişisel bilgilere erişebilir mi?
Nasıl desem ya da siz isterseniz bunlara erişebilir misiniz? Buradan kastım hack olayı gibi değildi. Ben mesela bir foruma üye oldum o forum üye olurken bir takım şart koyup bu bilgilere erişebilir mi?
Örneğin sosyal medya bu bilgileri depoluyor.

Son düzenleme:
Peki bir forum erişebilir mi?
Nasıl desem ya da siz isterseniz erişebilir misiniz? Buradan kastım hack olayı gibi değildi. Ben mesela bir foruma üye oldum o forum üye olurken bir takım şart koyup erişebilir mi?
Örneğin sosyal medya depoluyor.
Neye erişebilir mi? Sorunuzudan bir şey anlamak mümkün değil.

APO kapatıldı. Bir sonraki güncellemeye kadar...

Bu konuda sanırım çok bilgisizim, mazur görün; eğer veriler depolanmıyorsa şifre isim uyumluluğu nasıl doğrulanıyor? Yani hesabımıza girerken yazdığımız şifreyi nereden çekip karşılaştırıyor?

Gerçi yazdığınız kişisel veri, şifre depolanıyordur ama doğum tarihi depolanmıyordur gibi demek istediniz sanırım.

Bu konuda sanırım çok bilgisizim, mazur görün; eğer veriler depolanmıyorsa şifre isim uyumluluğu nasıl doğrulanıyor? Yani hesabımıza girerken yazdığımız şifreyi nereden çekip karşılaştırıyor?

Kişisel veri kast edilmiş galiba, ama o olmadan nasıl güvenlik sağlanacak?

Bu konuda sanırım çok bilgisizim, mazur görün; eğer veriler depolanmıyorsa şifre-isim uyumluluğu nasıl doğrulanıyor? Yani hesabımıza girerken yazdığımız şifreyi nereden çekip karşılaştırıyor?
Geri dönüştürülemeyen şifreleme algoritmaları mevcut. Hashing algoritmaları olarak araştırabilirsiniz detay isterseniz. Girilen şifre de aynı şekilde şifrelenip veritabanındaki veri ile kıyaslanıyor. Bu şekilde o veriler (teoride) anlaşılamaz halde oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı