Açıklanan RTX Super Serisi Fiyatları

RTX 2080 SUPER: 3072 CUDA çekirdeği, 15.5Gbps 8 GB GDDR6,699$
RTX 2070 SUPER: 2560 CUDA çekirdeği, 14Gbps 8 GB GDDR6,499$
RTX 2060 SUPER: 2176 CUDA çekirdeği, 14Gbps 8 GB GDDR6,399$

Görünce ister istemez kahkaha attım. Dedim, ulan yılların NVIDIA'sı bu. Boşuna ümitlenmişiz ucuza çıkaracak diye. Her zamanki fahiş fiyatlar. Umalım ki RTX serisinin fiyatları düşsün.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Noixol
Anlamadığın bir nokta var RTX 2070/2080/2080 Ti ekran kartları tüketici tarafından pahalı bulunuyor. Öyle bir anlatıyorsun ki yurt dışında herkes 2080 Ti alıyor...

Bu konuda ülkenin mevcut halini savunan mı oldu?

Tek dediğimiz NVIDIA'nın fiyat politikasını eleştirmek.

B

Ne alakası var bunun benim yazdığım şeyle? Ayrıca “bilmezsiniz siz ama” ne demek?

Bence yorumum ile alakalı bir şey yazın. 😀 Böyle “Türkçe öğren” diyerek kaçılmaz. Bence siz gidip Türkçe’yi öğrenin. Daha ne dediğimi anlamamışsın.
Bana Türkçe öğretmeye kalkma dostum. "Türkçe'yi" diye yazılmaz o. "Türkçeyi" diye yazılır.

Yorumun ile alakalı aynı şeyi 20 kere mi yazayım? Yazdığımı anlamıyorsun. Başka arkadaşlarla da açıklamaya çalıştı ama yok, olmuyor. :D Hala dolar kurunun artmasıyla bağdaştırıyorsun olayı. Sana diyorum ki dolar 1 lira olsa bile pahalı bu fiyat. Neye dayanarak söylüyoruz bunu, önceki yıllarda çıkan kartların fiyatına dayanarak. Bu kadar basit. Hiç kitap okumamanın etkisi midir nedir bu okuduğunu anlayamamak.
@Noixol
Anlamadığın bir nokta var RTX 2070/2080/2080 Ti ekran kartları tüketici tarafından pahalı bulunuyor. Öyle bir anlatıyorsun ki yurt dışında herkes 2080 Ti alıyor...

Bu konuda ülkenin mevcut halini savunan mı oldu?

Tek dediğimiz NVIDIA'nın fiyat politikasını eleştirmek.
Aynen öyle hocam anlatılmıyor vallahi. Bazı insanlar yurtdışındaki insanlar çıkan en iyi kartı direkt alıyor sanıyor. RTX 2080 Ti Türkiye'de lüks ise, ABD'de de lüks. ABD'de kullanılma oranı daha yüksek olabilir ama orada insanlar parasına daha çok değer veriyor. 30-40 dolarlık fiyat farkı için eleştiri yapabiliyorlar.

Bana Türkçe öğretmeye kalkma dostum. "Türkçe'yi" diye yazılmaz o. "Türkçeyi" diye yazılır.

Yorumun ile alakalı aynı şeyi 20 kere mi yazayım? Yazdığımı anlamıyorsun. Başka arkadaşlarla da açıklamaya çalıştı ama yok, olmuyor. :D Hala dolar kurunun artmasıyla bağdaştırıyorsun olayı. Sana diyorum ki dolar 1 lira olsa bile pahalı bu fiyat. Neye dayanarak söylüyoruz bunu, önceki yıllarda çıkan kartların fiyatına dayanarak. Bu kadar basit. Hiç kitap okumamanın etkisi midir nedir bu okuduğunu anlayamamak.
“Seni Türkçe öğrenmeye devam ediyorum hocam” evet daha kelimeleri nerede kullanacağını bilmiyorsun. Neyse. Diğer arkadaşların dedikleri şeylerle zaten anlaştık ve hemfikiriz. Nedense senle olmuyor. Sizde de yazdığını anlamama veya unutma hastalığı mı var acaba?

“Seni Türkçe öğrenmeye devam ediyorum hocam” evet daha kelimeleri nerede kullanacağını bilmiyorsun. Neyse. Diğer arkadaşların dedikleri şeylerle zaten anlaştık ve hemfikiriz. Nedense senle olmuyor. Sizde de yazdığını anlamama veya unutma hastalığı mı var acaba?
Arkadaşlar benimle aynı fikirde zaten. Ayrıca bilmemek var, yanlış yazmak var. Orada davet yazmak istediğim gayet açık. Türkçeyi öğretmeyin bana lütfen. Konuştukça komik duruma düşüyorsun dostum. İki dakika dur ve ben ne saçmalıyorum diye düşün. Arkadaşlar da bana katılıyor emin ol. Okuduğunu anlamıyorsun.

Arkadaşlar benimle aynı fikirde zaten. Ayrıca bilmemek var, yanlış yazmak var. Orada davet yazmak istediğim gayet açık. Türkçeyi öğretmeyin bana lütfen. Konuştukça komik duruma düşüyorsun dostum. İki dakika dur ve ben ne saçmalıyorum diye düşün. Arkadaşlar da bana katılıyor emin ol. Okuduğunu anlamıyorsun.
Ben “Türkçe’yi” yazınca “Türkçeyi” demek istediğimi anlamıyorsun o zaman. Peki, ben saçmalıyorum. Sen doğrusun ben yanlış. Sen her şeyi çok iyi bilirsin ben bilmem. Yanlışını sana gösteriyorum “komik duruma düşüyorsun” diyorsun. İlginçsin. Ayrıca ben de sana katılıyorum neden bu kadar uzattın. Kendine bakmıyorsun hiç, “Bana Türkçe öğretmeye kalkma, okuduğunu anlamıyorsun, ne saçmalıyorsun bir düşün” bunun gibi şeyleri kendine söylemeden önce bana söylüyorsun.

Ben “Türkçe’yi” yazınca “Türkçeyi” demek istediğimi anlamıyorsun o zaman. Peki, ben saçmalıyorum. Sen doğrusun ben yanlış. Sen her şeyi çok iyi bilirsin ben bilmem. Yanlışını sana gösteriyorum “komik duruma düşüyorsun” diyorsun. İlginçsin.
Bilmemek ile yanlış yazmak aynı şey değil dedim. Kitap okumak şart. Sen doğrusunu bilmediğin için yanlış yazdın. Birisi dümdüz dil bilgisi. Diğeri o anlık kafa karışıklığından yapılan bir yanlış.

Ayrıca şu yazdığımız mesajları en baştan en sona kadar okur musun? Haksız olduğunu kendi gözlerinle görmen gerekiyor. Ben ne yazarsam yazayım anlamayacaksın. Arkadaş diyor ki fiyatlar ABD'de yaşayanlar için de pahalı. Sen de evet diyorsun. Ama hala durumu dolara bağlıyorsun. Ben de diyorum ki dolar 1 tl de olsa pahalı. Bilale anlatır gibi mi anlatalım illa. :D

Bilmemek ile yanlış yazmak aynı şey değil dedim. Kitap okumak şart. Sen doğrusunu bilmediğin için yanlış yazdın. Birisi dümdüz dil bilgisi. Diğeri o anlık kafa karışıklığından yapılan bir yanlış.

Ayrıca şu yazdığımız mesajları en baştan en sona kadar okur musun? Haksız olduğunu kendi gözlerinle görmen gerekiyor. Ben ne yazarsam yazayım anlamayacaksın. Arkadaş diyor ki fiyatlar ABD'de yaşayanlar için de pahalı. Sen de evet diyorsun. Ama hala durumu dolara bağlıyorsun. Ben de diyorum ki dolar 1 tl de olsa pahalı. Bilale anlatır gibi mi anlatalım illa. :D
Ben de kafa karışıklılığından yanlış yapmış olamaz mıyım? Seninle uğraşılmaz cidden. Hayatında ne kadar kitap okudun acaba. Herkes illa senin düşündüğün gibi düşünmek zorunda değil bunu bilmelisin.

Ben de kafa karışıklılığından yanlış yapmış olamazmıyım? Seninle uğraşılmaz cidden. Hayatında ne kadar kitap okudun acaba. Herkes illa senin düşündüğün gibi düşünmek zorunda değil bunu bilmelisin.
Ya tamam yanlışları geçtim. Haksızsın işte bu kadar basit. Bunda fikir farklılıklarıyla ilgili bir durum yok. Yazılanı anlamıyorsun. Net bir şey bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı