Açıktan lise bitirmek kolay mı?

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
17 yaşındayım, lise 1'de okulu bıraktım, şimdi tekrardan başlamak istiyorum.
Fakat açıktan bitirmek çok zor, imkanı yok bitiremezsin diyorlar. Sizce gerçekten o kadar zor mu?
Yazılımcı olmak istiyorum fakat açıktan okuyarak sanırım yazılımcı olamam doğru mu?
İngilizce'm fena değil, şu sıralar İngilizce çalışmaya başladım yaklaşık 2 aydır çalışıyorum, üst düzeye çıkartacağımı düşünüyorum.
Açıktan liseyi okurken erken bitirme muhabbeti duydum, bu nasıl oluyor?
Açıktan lise okurken nereden çalışacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her sınavdan geçersen kısa sürede bitiyor. Sorular oldukça kolay ve hepsi de test şeklinde oluyor. 20 sorudan en az 9-10 tanesini yaparsan, o dersi geçmiş sayılıyorsun. Üniversite gibi bir hedefin yoksa hiç çalışmadan da geçebilirsin ama "tamamen sıfır bilgiyim" diyorsan, sınava son 1 ay kala çalışsan bile hepsini geçiyorsun. Oldukça kolay yani. Fakat günde 1 saat çalışmayı da göz ardı eden birisi varsa, zaten o kişi ilkokulu bile zor bitirir. Yani yatmamak lazım. Yatan adam bir şey üretemez. Şu anki mevcut eğitim sistemini de hesaba katarak şunu söyleyemeliyim ki; kötü bir okula gidiyorsan, mutlu değilsen ve yapacağın çok iş varsa, yani zaman sıkıntısı çekiyorsan, hedeflerin büyükse geç derim. Benim ölçülerim bunlardır. Örgün eğitimden hiçbir şeye vakit kalmıyor ve bir şey öğretmiyorlar da zaten.

Kısacası, derslere birazcık bile kafa yorarsan kolay olur.

Açıktan lise okurken nereden çalışacağım?
İnternet'ten çıkmış sorulara çalışabilirsin.

Son düzenleme:
Bende bu sene acik ogretime karar verdimde lokman hekim Anadolu lisesine gidiyorum COVID19'dan dolayi okul duzenim bozuldu ve aciktan okumaya karar verdim 9.sinif olarak yeniden okumayi istiyorum hemsirelik olur mu bir bilginiz var mı zorluk derecesi ne?☺

Yeni konular

Geri
Yukarı