Açıktan okunurken edinilecek hobi veya meslek ne olmalıdır?

Darxenos

Femtopat
Malum ülkenin durumunu herkes biliyor artık az çok. Bende özel sebeplerden dolayı açığa geçmiştim ve mezunum. Bir sürü iş başvurularında bulunmuştum ama hiçbirinde kabul edilmedim. Deneyimim yok çünkü hiçbir işte çalışmadım. Bu şartlar altında edileceğim hobi veya meslek ne olmalıdır sizce? Son zamanlar yoğun stres ve kaygılı durumdayım. Becerili olduğum alan kroki çizimleri, şehir tasarımları vs. ama ileri düzeyde değil.

Malum ülkenin durumunu herkes biliyor artık az çok. Bende özel sebeplerden dolayı açığa geçmiştim ve mezunum. Bir sürü iş başvurularında bulunmuştum ama hiçbirinde kabul edilmedim. Deneyimim yok çünkü hiçbir işte çalışmadım. Bu şartlar altında edileceğim hobi veya meslek ne olmalıdır sizce? Son zamanlar yoğun stres ve kaygılı durumdayım. Becerili olduğum alan kroki çizimleri, şehir tasarımları vs. ama ileri düzeyde değil.
Açık öğretim ne bölümü okudunuz hocam?

İleride yapacağın meslekle alakalı iş bulabiliyorsan onlara at kendini yoksa da garson falan takılmalık işlere gir en azindan kendi harçlığın çıkar ve müziğe ilgin varsa da bir müzik aletine başla kesinlikle çok pis kafa dağıtıyosun güzel oluyor.

Bahsettiğin yetenekleri okumadan kullanabileceğin bir iş grubu yok diye biliyorum KPSS çalışarak belediye de belki bu tarz bir iş için deneyebilirsin. Başka bir önerimde garson, kasiyer gibi meslekler yerine zanaat ve sanayide ki iş kollarında çalışmanız oralar biraz zor gelebilir başta ama bu tarz bir işe sahip olmak bir gün kendi dükkanı ile finansal özgürlüğü yakalatabilir sanayi gibi işler sıkarsada berber, kadın kuaförü önerimdir. KPSS ile polislik ve seneye MSÜ ile kara veya deniz düşünebilirsiniz.

Yandan borsa analizliği öğrenebilirsin hayatının sonuna kadar işe yarar.

Hobi ve meslek aynı 2 tür kavram değildir. Bu kavramların veya ile aynı anlamda kullanılması bir ilgi alanı seçmek ve bu uğurda beceri edinmek konusunda karar alma yeteneğinizin zayıf olduğunu gösterir. Önce karar mekanizmanızı geliştirmeniz çok önemlidir. Karar alma Türkiye'de yetişen bir genç için algılaması ve kavraması çok zor bir durumdur. Bu konuda hakkında çokça görüş bildirebilirim. Ama ekonomik kaygınız için durumu özetlersek şu sonuca varılabilir: Yeteri itibari para kazanmak, tüm toplumlarda + coğrafyalarda kolaylıkla mevcuttur. Yeter ki uğrunda çalışacağın alanda çabala ve bu alanı iyi idare et.

Yeni konular

Geri
Yukarı