Açıktan üniversite okumak mantıklı mı?

Kendisi cezalı herhalde. Açık öğretim okuyorum bende bana da sorabilirsin.

-Merhaba hangi üniversite hangi bölüm okuyorsunuz.
-Açık öğretim önerir misiniz size göre artıları ve eksileri nedir
-Hem işte çalışıp hem de açık öğretim okumak zorluk çıkartır mı?
-Kayıt için okulun bulunan şehrine mi gelmeliyiz
-Dersler zor mu
-Sınavlar nerede yapılıyor
-Not: İstanbul dayım bunları cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden emeğinize sağlık teşekkürler.

-Merhaba hangi üniversite hangi bölüm okuyorsunuz.
-Açık öğretim önerir misiniz size göre artıları ve eksileri nedir?
-Hem işte çalışıp hem de açık öğretim okumak zorluk çıkartır mı?
-Kayıt için okulun bulunan şehrine mi gelmeliyiz.
-Dersler zor mu?
-Sınavlar nerede yapılıyor.
-Not: İstanbul dayım bunları cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden emeğinize sağlık teşekkürler.

1) Anadolu üniversitesi açık öğretim yönetim bilişim sistemleri okuyorum.

2) Artı yanı anlamadığın konu varsa tekrar izleyerek konuyu öğrenme.

Eksi yanı bana göre sınava kitaptan çalışmak. Kitap alarak çalışmak daha iyi ama basılı kitap ücretsiz değil. 4 yanlış 1 doğru kuralı var.

3) Çıkartmaz herhalde şu an aktif iş hayatım olmadığı için bilgim yok.

4) Kayıt için sadece ücret yatırmak yeterli. Tabii kural eklenmediyse bence yine aynıdır.

5) Bu durum kişiye bağlı seçtiği bölüm ve ders çalışma durumuna göre zor gelebilir. Dersi çalışmayan kişi için tabii ki zor gelecektir. Bölüm zor bölümse öğrenciyi zorlayabilir. Örnek olarak tıp dersleri ile sosyoloji dersleri aynı değil. Tıp dersleri daha zordur.

6) Vize ve final sınavlarını ben lisede oldum. Aynı YKS sınavı gibi. Sistem sana okul atıyor o okulda sınavı oluyorsun.

1) Anadolu üniversitesi açık öğretim yönetim bilişim sistemleri okuyorum.

2) Artı yanı anlamadığın konu varsa tekrar izleyerek konuyu öğrenme.

Eksi yanı bana göre sınava kitaptan çalışmak. Kitap alarak çalışmak daha iyi ama basılı kitap ücretsiz değil. 4 yanlış 1 doğru kuralı var.

3) Çıkartmaz herhalde şu an aktif iş hayatım olmadığı için bilgim yok.

4) Kayıt için sadece ücret yatırmak yeterli. Tabii kural eklenmediyse bence yine aynıdır.

5) Bu durum kişiye bağlı seçtiği bölüm ve ders çalışma durumuna göre zor gelebilir. Dersi çalışmayan kişi için tabii ki zor gelecektir. Bölüm zor bölümse öğrenciyi zorlayabilir. Örnek olarak tıp dersleri ile sosyoloji dersleri aynı değil. Tıp dersleri daha zordur.

6) Vize ve final sınavlarını ben lisede oldum. Aynı YKS sınavı gibi. Sistem sana okul atıyor o okulda sınavı oluyorsun.
çok teşekkür ederim gayet açıklayıcı cevap oldu umarım bu cevabı açık öğretim fakültesi hakkında soruları olanlarında cevabı olur tekrar teşekkürler emeğinize sağlık efenim.

Geri
Yukarı