Acil durum düğmesi nasıl yapılır?

Barty

Hectopat
Selam arkadaşlar. Annem ile aynı evde yaşıyorum ve kendisi yüksek tansiyon hastası. Bir keresinde temizlik yapmak için koltuğun üstüne çıkmış ve dengesini kaybedip düşmüş. Bana bayağı bir seslenmiş fakat duymamışım. Ağır geldi, kapıyı açtı, gördüğümde kanlar içindeydi. Başını vurmuş. Onu o gün gördüm göreli bende huzursuzluk ve travma bıraktı, ya bir şey olursa da duymazsam diye. Benim de aklıma bir şey geldi fakat bu istediğim şeyin bir adı veya yaptırabileceğim biri var mı bilmiyorum. Eğer dediğim şey gibi veya dediğime benzer bir ürün vs. varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Mantık şöyle; Evin içinde bazı yerlerde sesi duymadığım için kendi odama bir hoparlör tarzı bir şey koyacağım, diğer tarafa ise (mesela annemin odasına, mutfağa, salonda) bir düğme olacak ve o düğmeye bastığı zaman benim odamdaki hoparlörden alarm sesi gelecek. Ben de bunu duyup fırlayacağım. Fakat böyle bir ürün var mı? Yoksa da kime yaptırabilirim?

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu tarz bir buton vs. yerine uygun akıllı saatleri alıp, annenizin sürekli bileğinde olmasını sağlayın derim. Allah korusun butona ulaşamazsa yine aynı durum olabilir. Saat ile bu tarz bir tansiyon değişiminde telefonunuzla eşleştirirseniz bildirim şeklinde de gelebilir, alarm olarak da uyarabilir zil sesi ile. Marka model bilgim yok ama bunu yapan saatler var bildiğim kadarıyla. Hem sağlık takibi de yapılmış olur.

Veya @Hamzz 'nun dediği gibi ufak zillerden de yapabilirsiniz.

Geçmiş olsun tekrardan.

Öncelikle geçmiş olsun. Şöyle bir ürün aradığını düşünüyorum. Fazla araştıramadım fakat bu ürün işine yara gibi. Kendin de araştırabilirsin.

Öncelikle geçmiş olsun. Şöyle bir ürün aradığını düşünüyorum. Fazla araştıramadım fakat bu ürün işine yara gibi. Kendin de araştırabilirsin.
Çok pahalı hocam, kablosuz ziller 30 liradan başlıyor. Hem de aynı işlevi görüyor. Onun yerine akıllı saat alınabilir o fiyata. Mi Band serisinde telefonumu bu özelliği vardı. Eğer bir şey olursa oradan ona basıp içerideki telefonu çaldırabilir. :)

Çok pahalı hocam, kablosuz ziller 30 liradan başlıyor. Hem de aynı işlevi görüyor. Onun yerine akıllı saat alınabilir o fiyata. Mi Band serisinde telefonumu bu özelliği vardı. Eğer bir şey olursa oradan ona basıp içerideki telefonu çaldırabilir. :)
Haklısınız hocam. Arkadaşların attıkları linklere baktım da gerçekten de pahalıymış. Dediğim gibi fazla araştırmamıştım. Örnek olsun diye attım. Kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı