Açılıp kullanılan ürün iadesi

UmkuT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı | Muhasebe | Lojistik
Ben bir soğutucu aldım işte onu kurdum fakat beğenmedim. Ben bu aldığım ürünü gittim dedim ki;ben bu ürünü değiştirmek istiyorum. Satıcıda bana dedi ki; açılmış ürünü alamam çünkü satışa tekrar sunamam. Peki benim yapmam gereken nedir? Kutusu açılan bir ürünün iadesi olmuyor mu? İnternette araştırdım ama pek anlamadım. Misal bir klavye aldım 1 gün kullandım sonra beğenmedim iade hakkım gidiyor mu? Satıcı almamakta diretirse ne yapmamız lazım yasal olarak? Çünkü zamana oynayıp bazı haklarımızı kaybedebiliyormuşuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün tekrar satılabilir olması gerekiyor. Bu durumda kutu ve cihazın sorunsuz olması lazım.

*İnterner üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir. Ürün teslim tarihinden itibaren 14 gün iade hakkınız bulunmaktadır. (Serial kod içeren,tek kullanımlık gibi ürünlerde iade geçerli değildir.)

Mağazadan aldıysan iade ürün açılmamış ve kullanılmamış olması şartıyla gerçekleşiyor.

İade şartları ve kabulü aldığın mağazaya göre değişir.

Mağazadan direk alımlarda iadenin yasal olarak zorunluluğu yok diye biliyorum. Bu durum firmanın size müşteri memnuniyeti kapsamında tanıdığı bir hak.

İnternet üzerinden aldım . İtopyadan aldım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı