Açılıp kullanılmış SSD iade alınır mı?

Zamanında 14 gün iade olayı vardı. Kaldırılacak diyorlardı, kalktı mı bilmiyorum. Varsa alırlar. Kaldırma muhabbeti yokken yaptım.

Zevkine iade yoksa sorun olması lazım.

İçine yazılan veriler silinebilir. Tek sorun çalışma zamanı, okunan/yazılan veri olur. Fark etmeyecek birini bulana kadar satıp dururlar.

Hocam ne yapacağını da söylemiyosun ki bir insan bir SSD'ye neden 1 kereliğine ihtiyaç duyar.
Kullanıp neyine bakacaksınız o zaman sizi tatmin etmeyecek bir şey olacak ya da bilgisayarına deneyeceksin. Yoksa kötü amacın mı var?

SSD'nin sıcaklık değerlerini, vaat ettiği okuma ve yazma hızlarına ulaşıp ulaşmadığını suratana bakarak anlayacak hali yok. İlla test edilmesi ve kullanılması lazım, bu testlerde diske veri yazılması gerçekleşir.

Konu sahibi mantıklı bir soru sormuş.

SSD'nin sıcaklık değerlerini, vadettiği okuma ve yazma hızlarına ulaşıp ulaşmadığını suratana bakarak anlayacak hali yok. İlla test edilmesi ve kullanılması lazım, bu testlerde diske veri yazılması gerçekleşir.

Zaten test edilmiş bir ürün değil mi? Ve özellikler kısmında bu okuma ve yazma değeri bulunur.
Alıcının eline ulaştıgında ise test yapar. Okuma yazma değeri aynı değilse, gözle görülecek fazlasıyla yazma ve okuma değerinde oynama varsa, istediği gibi ürünü iade edebilir.

Zaten test edilmiş bir ürün değil mi? Ve özellikler kısmında bu okuma ve yazma değeri bulunur.
Alıcının eline ulaştıgında ise test yapar. Okuma yazma değeri aynı değilse, gözle görülecek fazlasıyla yazma ve okuma değerinde oynama varsa, istediği gibi ürünü iade edebilir.

Test edilmiş ürün değil. Sıfır SSD'ler tüm değerleri 0 olarak çıkar, kendisi sisteme takıp çalıştırdığı anda bu değerler değişecektir. Kısaca SSD montajlandığı andan itibaren kullanılmış hale geliyor, ister ilk boottan sonra sök istersen 14 gün kullan.

Üretim hatası sayısız SSD var bunları kendin test etmeden anlayamazsın.

Bu biraz da nereden aldığına bağlı. Esnaf vari yerler iade almaz ve almamak için diretir. Amazon ve hepsiburada'nın kendi sattığı ürünlerden alırsan sıkıntısız iade edersin. Vatan bilgisayar da iade konusunda problem yaratmıyor sanırım. 13 Gün kullandığım PSU'nun fiyatı 1500 lira düşünce üründen memnun kalmadım diyerek iade ettim sıkıntısız iade aldılar. Amazon ve hepsiburada da sıkıntısız iade deneyimlerim oldu.

Zamanında 14 gün iade olayı vardı. Kaldırılacak diyorlardı, kalktı mı bilmiyorum. Varsa alırlar. Kaldırma muhabbeti yokken yaptım.

Zevkine iade yoksa sorun olması lazım.

İçine yazılan veriler silinebilir. Tek sorun çalışma zamanı, okunan/yazılan veri olur. Fark etmeyecek birini bulana kadar satıp dururlar.
Nereye siliyor. Alan kişi Recuva programını kursun bakalım neleri geri getirebilecek. Yanlış bilmiyorsam böyle çalışıyordu program emin değilim.

Ben eskiden SSD almıştım Vatan'dan Samsung marka. Ürünün kutusunun açılmadığı belliydi. Kutusunun açıldığını görsem anında iade ederdim.

SSD'nin sıcaklık değerlerini, vadettiği okuma ve yazma hızlarına ulaşıp ulaşmadığını suratana bakarak anlayacak hali yok. İlla test edilmesi ve kullanılması lazım, bu testlerde diske veri yazılması gerçekleşir.

Eğer alacağı ürün bilindik ve kaliteli bir markaysa zaten üzerinde yazan veriler doğrudur veya gerekli mecralardan incelemelerine bakabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı