Açılışta CMOS NVRAM hatası

Suleyman aleykum

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayar açılırken açılış tuşundaki ışık bir kaç kez açılıp sönüyor sonra CMOS-NVRAM sorunu çıkıyor laptop bataryası bozuk fişe takılı çalışıyor yenilesem düzelir mi ve neden bu sorun çıkıyor? Çıkan tam metin: CMOS Message

A first boot or NVRAM reset

condition has been detected. (If you

continue to see this message.

consult the system user's guide for

more information.)

Press Enter(OK)
Laptop-Monster Abra
Screenshot_20230602_140239_Gallery.jpg

Peki takmasam sorunsuz kullanabilir miyim ok a bastıktan sonra sadece tarih saat yanlış görünüyor onun dışında sıkıntı çıkar mı?
Çıkarmaz hocam ama her açılışta ayarları tekrar yapmanız gerekebilir.

Windows'ta tarih-saat doğru görünüyor mu?

Çıkarmaz hocam ama her açılışta ayarları tekrar yapmanız gerekebilir.

Windows'ta tarih-saat doğru görünüyor mu?

Bazen doğru oluyor bazen uçu kaçık saatler önemli olan 1 aya kadar idare etse sınav var bayağı not var içinde işletim sistemi zarar görmese harika olur ayrıyeten teşekkür ederim cevaplar için.

Hocam merhaba elektrik kesintisi sonrası bilgisayar başlatılamadı diyor sistem geri yükleme falan deneyince de yönetici hesabı bulunamadı diyor sıfırlamaya çalışınca da sıfırlanırken bir hata oluştu diyor BIOS'tan dosyalara baktım görünüyorlardı oyun dosyaları falan sizce sorun nedir ne yapmalıyım?

BIOS'tan dosyalara baktım görünüyorlardı oyun dosyaları falan
Aslında bunun için yeni konu açmalısınız. Ama merak ettim bu nasıl oluyor? Oyun dosyaları BIOS'ta nasıl görülebiliyor?

Elektrik kesintisi sırasında Windows hasar görmüş olabilir. Aşağıdaki şıklardan size uygun olanını deneyin. Çözülmezse format gerekebilir.

https://support.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-ta-kurtarma-seçenekleri-31ce2444-7de3-818c-d626-e3b5a3024da5

Diğer ihtimal BIOS pili bitik olduğu için elektrik kesintisi sonrası BIOS ayarları sıfırlanmış olabilir. Kontrol edin.

Son düzenleme:
Aslında bunun için yeni konu açmalısınız. Ama merak ettim bu nasıl oluyor? Oyun dosyaları BIOS'ta nasıl görülebiliyor?

Elektrik kesintisi sırasında Windows hasar görmüş olabilir. Aşağıdaki şıklardan size uygun olanını deneyin. Çözülmezse format gerekebilir.

https://support.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-ta-kurtarma-seçenekleri-31ce2444-7de3-818c-d626-e3b5a3024da5

Yeni konu açtım hocam ama haftaya sınavım var bu konuda da bilgili olduğunuz için size danışmak istedim dosyaları görme dediğim de boot from File'den görünüyor.

Dosya Ekleri

• 20231122_210554.jpg
    20231122_210554.jpg
    103,4 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı