Açılışta Ekran Kartından Yükses Ses Gelmesi ve Bilgisayarın Geç Açılması

dgnfath

Decapat
Herkese iyi akşamlar,
Yakın zamanda QP bilişimden Technopat tarafından toplanan bu sistemi aldım.

Not: Sistem özellikleri üstüne M.2 SSD eklenmiştir.

Bilgisayardan açılış düğmesine bastıktan sonra çok fazla uğultu derecesinde bir ses geliyor ve 3 saniye sonra duruyor bunun ekran kartının sağ tarafındaki fandan geldiğini fark ettim (diğer fan dönmüyor) ve bilgisayarı daha hiçbir program kurmama rağmen açılması 40-50 saniye sürüyor.

Problem yazılımsal bir durum mu yoksa garantiye mi göndermeliyim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara herhangi bir oyun yüklemedim grafik ve 3D model işiyle uğraşıyorum. 2 saat önce açılışını yaptım ve bu ses durumuyla karşılaştım ayrıca diğer bilgisayamın 10 saniye içerisinde açılıp bunun açılışının 40-50 saniyeyi bulması da beni şaşırttı. İkisinde de aynı M.2 SSD var.

Bilgisayara herhangi bir oyun yüklemedim grafik ve 3D model işiyle uğraşıyorum. 2 saat önce açılışını yaptım ve bu ses durumuyla karşılaştım ayrıca diğer bilgisayamın 10 saniye içerisinde açılıp bunun açılışının 40-50 saniyeyi bulması da beni şaşırttı. İkisinde de aynı M.2 SSD var.
Hocam Windows 10 M.2 SSD'de olmaya bilir mi ?

Hayır fakat 50 saniye post ekranından öncesinden başlıyor ise gayet yeterli bir süre size neresi yavaş geldi ?

Çünkü diğer bilgisayarımda daha düşük işlemci(Ryzen 5 2600) ve aynı SSD olmasına rağmen açılması düğmeye bastıktan sonra 10 saniye sürüyor.
Ayrıca öncelikli problemim açılışta ekran kartının bu kadar ses çıkartması eğer donanımsal bir durumsa garantiye yollayacağım. Bir öneriniz var mı? @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı