Açılışta fanlar çok hızlı çalışıyor ve ekran gelmiyor

carrytexas

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarın termal macununu yeniledim ve içini temizledim. İşlemi bitirip açtığımda yeni açılmasına rağmen fanlar aşırı hızlı çalışmaya ses çıkarmaya başladı ve monitörde en başta ASUS yazısı geldi sonra sinyal yok deyip siyah ekranda kaldı. Ne yapmam gerekiyor?

Sistem bileşenleri nedir? Soğutucu blok da fazla baskı uyguluyor olabiliyor.

Bilgisayarın termal macununu yeniledim ve içini temizledim. İşlemi bitirip açtığımda yeni açılmasına rağmen fanlar aşırı hızlı çalışmaya ses çıkarmaya başladı ve monitörde en başta ASUS yazısı geldi sonra sinyal yok deyip siyah ekranda kaldı. Ne yapmam gerekiyor?

Her şey olabilir tüm parçaları gözden geçir.

1.sebep RAM gibi duruyor. Mümkünse başka RAM takıp dene.
2.sebep anakart. BIOS pilini çıkar, 2-3 dakika bekle tekrar tak. Eğer flash bios özelliği varsa BIOS yükle usb ile flash üzerinden.
3.sebep ekran kartı. Ekran kartının fişini çek, görüntüyü on-board'a al. Güvenli modda açmaya çalış.

Son düzenleme:
1.sebep RAM gibi duruyor. Mümkünse başka RAM takıp dene.
2.sebep anakart. BIOS pilini çıkar, 2-3 dakika bekle tekrar tak. Eğer flash BIOS özelliği varsa BIOS yükle USB ile flash üzerinden.
3.sebep ekran kartı. Ekran kartının fişini çek, görüntüyü on-board'a al. Güvenli modda açmaya çalış.

Önce 3.yü denedim onboard olmadığı için gelmedi ekran ama aşırı güçlü çalışmadı bu sefer sonra ikinciyi denedim başta BIOS'a attı sonra yine aynısı oldu.

RAM'ler belki slottan çıkmış olabilir bende de oluyordu RAM'lere az bastır ya da çıkar tak.

Kontrol ettim yerindeler yuvaları da sağlam ama farklı RAM ile deneyemedim elimde olmadığı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı