Açılışta "No bootable device is detected" hatası

Gülcin35

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. PUBG'yi daha akıcı oynayabilmek için yeni nesil bir ekran kartı siparişi verdim. Onu beklerken uygun fiyatlı 750W Power Supply gördüm, aldım. 300W'lık Power Supply'in yerine 750W'lık High Power marka Power Supply'i sorunsuz bir şekilde taktım. Fakat sistemi yeniden başlattığımda "No bootable device is detected. System will enter the BIOS setup Utility" yazısı çıktı. Boot options kullanılmıyor. Hiçbir şekilde giremiyorum. Ne yapmalıyım? Hiç anlamıyorum ve bilgisayarcılara güvenmediğim için tamir için emanet veremiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Anakart marka modeli: ASUS F1A55-M LX Plus.
BIOS version: 1506.

Güç kablosu ve bağlantı kablosunu yapmamışsınız belli. (SATA HDD veya SSD'nin)

Yada PSU'nun SATA bağlantısı bozuk.

Güç kablosu ve bağlantı kablosunu yapmamışsınız belli. (SATA HDD veya SSD'nin)

Yada PSU'nun SATA bağlantısı bozuk.
Psu nun modüler sata kablosundan şüpheleniyorum ben de. Ama görünür de bir sıkıntısı yokmuş. Önünden geçerken bilgisayarcıya gösterdim, sorun görünmüyor dedi
Evet taktım
Hocam HDD'nin kablolarını taktınız mı?
Hocam HDD'nin kablolarını taktınız mı?
Evet taktım
Arkadaşlar tekrardan merhaba. Benim anakartımın psu girişi 4 pin. Ama taktığım psu 8 pinliydi. İnternetten çeviri ararken bir videoda gördüm ortadan ikiye ayrılabiliyordu. Denedim, gerçekten sorunsuz bir şekilde ayrıldı. Taktım elektrik de geldi sorunsuz. Psu nin ledi de yanıyor, kasa da açılıyor. Ama bununla alakalı olabilir mi acaba modüler sata kablosunun çalışmaması?

Psu nun modüler sata kablosundan şüpheleniyorum ben de. Ama görünür de bir sıkıntısı yokmuş. Önünden geçerken bilgisayarcıya gösterdim, sorun görünmüyor dedi
Evet taktım

Evet taktım
Arkadaşlar tekrardan merhaba. Benim anakartımın psu girişi 4 pin. Ama taktığım psu 8 pinliydi. İnternetten çeviri ararken bir videoda gördüm ortadan ikiye ayrılabiliyordu. Denedim, gerçekten sorunsuz bir şekilde ayrıldı. Taktım elektrik de geldi sorunsuz. Psu nin ledi de yanıyor, kasa da açılıyor. Ama bununla alakalı olabilir mi acaba modüler sata kablosunun çalışmaması?
Hayır sanmam BIOS sıfırlayın.
Başka slota takın.

Hayır sanmam BIOS sıfırlayın.
Başka slota takın.
Sata kablosunun slotunu değiştim artık yazdığım hata yazısı çıkmıyor ama yine açılmıyor direkt bios açılıyor. Ama gördüğüm kadarıyla biosun hiçbir yerinde hard diskim görülmüyor. Hard diskim sata eski tip hard disklerden. Ssd değil
HDD ya da SSD'nin SATA güç kablosunu takmamışsınız PSU'dan gelen kablo.
Taktım ama yine hard diski görmüyor. Oysa hiçbir şeyi yoktu psu yu değişene kadar :(

Son düzenleme:
BIOS'a girin, Boot sekmesinin fotoğrafını atın.
Merhaba arkadaşlar. PUBG'yi daha akıcı oynayabilmek için yeni nesil bir ekran kartı siparişi verdim. Onu beklerken uygun fiyatlı 750W Power Supply gördüm, aldım. 300W'lık Power Supply'in yerine 750W'lık High Power marka Power Supply'i sorunsuz bir şekilde taktım. Fakat sistemi yeniden başlattığımda "No bootable device is detected. System will enter the BIOS setup Utility" yazısı çıktı. Boot options kullanılmıyor. Hiçbir şekilde giremiyorum. Ne yapmalıyım? Hiç anlamıyorum ve bilgisayarcılara güvenmediğim için tamir için emanet veremiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Anakart marka modeli: ASUS F1A55-M LX Plus.
BIOS version: 1506.
Arkadaşlar durumumu ayrıntılı bir şekilde anlattım. Bir arkadaşın isteği üzerine bios boot bölümünü de çekip attım. Ama hala sorunumu bir çözüme kavuşturamadım. Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Dosya Ekleri

• 20210528_203142.jpg
    20210528_203142.jpg
    206,7 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı