Açılmayan Foxconn N15235i sistemdeki sorunlu parça nasıl bulunur?

xLordWinnerx

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim zaten halihazırda yeni sistem bilgisayarım var. Ama evde eski bir masaüstü bilgisayarım daha var. Onun evde boş boş durması zoruma gidiyor. Sanki ölüme terketmiş gibi oluyor. Ben zamanında bu bilgisayarın ekran kartımı yakmıştım. (neden diye sormayın:D)
Neyse bilgisayarcıya götürdük. Bilgisayarcı ekran kartının bozulduğunu, yeni ekran kartı takılmasını söyledi. Babamın da o zamanlar maddi durumu olmadığından yeni ekran kartı takamamıştık. Neyse bilgisayarcı ekran kartsız PC'nin açıldığını söyledi falan. İşte eve getirdik falan. Ben o zamanlar bilgisayardan anlamıyorum tabii. VGA kablosunu anakarta taktım adamın yaptığı gibi. Sonra görüntü falan geldi. Büyük ihtimalle anakartta veya işlemcide dahili grafik işlemci olması lazım. CS 1.6 girdim aşırı kasıyordu falan oynamaya devam ettim sonra PC gg, bir daha hiç açılmadı. Benim burada merak ettiğim sorunun işlemcide mi veya anakartta mı sorun olduğunu öğrenmek. Ve bunun doğrultusunda bu bilgisayara uygun anakart ve ekran kartı uydurmak. Bilgisayar parçalarını da aşağıya bırakıyorum hemen. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

İşlemci --) Intel Pentium D 935 3.2 GHz LGA775 soketli işlemci.

Anakart --) Foxconn N15235i anakart.

RAM --) Elixir 2 GB DDR3 1333MHz RAM.

Ekran kartı --) bozuk olan Sapphire ATI 1GB HD 5450.

Güç kaynağı --) Casper 250W.

Depolama --) Samsung 320GB HDD olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı