Açma tuşuna basılı tutarak kapatmaktan zarar gelir mi?

Legendary1248

Decapat
Daha fazla  
RAM
16gb
Ekran kartı
4060 Tİ
İşlemci
Ryzen 5 7500f
Merhaba sistemi alalı 1 ay oldu. Bugün Squad oynarken grafik ayarı değiştirdim PC dondu. Alt F4 vs işe yarmadı. Bende en son kapatma tuşuna bastım yine kapanmadı. Bende en son basılı tuttum kapatma tuşuna ancak öyle kapandı. İlk sefer böyle bir şey yaptım zararlı olduğunu biliyorum fakat yapmak zorunda kaldım. Sizce bir şey olmuş mudur?

Zaten bu işlemi yaptığın için bilgisayarında ne olduysa olmuştur. Eğer gözle görülür bir hasar yoksa bir zararı olmamıştır. Geçmişte ben de bu şekilde kapatmak zorunda kaldım yani bir şey olmadı... Kısaca endişe normal ama teknolojik donanımlar bunlar birinde zarar görür diğerinde görmez yani kesin bir şey söylemek zor.

Birkaç seferden bir şey olmaz ama sürekli olarak yaparsanız sistemdeki disklere ve işletim sistemi dosyalarına zarar verebilirsiniz.

Merhaba sistemi alalı 1 ay oldu. Bugün Squad oynarken grafik ayarı değiştirdim PC dondu. Alt F4 vs işe yarmadı. Bende en son kapatma tuşuna bastım yine kapanmadı. Bende en son basılı tuttum kapatma tuşuna ancak öyle kapandı. İlk sefer böyle bir şey yaptım zararlı olduğunu biliyorum fakat yapmak zorunda kaldım. Sizce bir şey olmuş mudur?

Birşey olmamıştır büyük ihtimalle ama sık tekrar etmeyin. Benim eski bir bilgisayarım vardı normal şekilde kapatmak uzun sürüyor diye hep öyle kapatırdım :)

Yeni bir bilgisayar olduğu için bir hatada, donmada, takılmada biraz sabırlı olun bekleyin kendine gelmesini.

W10 la birlikte gelen yazılımsal koruma önlemlerine ilaveten donanımlardaki teknolojik gelişmeler nedeni ile hem elektrik kesintisi hem de bu tip kapamalarda sorun çıkma ihtimali çok aza indirildi ama hiç yok demek yanlış olur.

İşlem sonlandırma ( CTRL+ ALT+DEL ) bir müddet beklemenize rağmen çalışmıyorsa..

Bazan hepimiz aynı riski almak zorundayız. Riskin küçüklüğünden dolayı gözardı edilebilir/ediyoruz/başka seçenek de yok zaten.

Geri
Yukarı