Çözüldü Açmadan sildiğim dosyanın virüs uyarısı ve kalıntısı nasıl gider?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba

3 tane dosyayı yüklerken Windows uyarı verdi ve ben de direk açmadan sildim. Ancak restart yaptıktan sonra, uyarı almaya başladım. Ekteki uyarıdaki dosyayı kaldır/karantinaya al desem de, uyarı gitmiyor. Programlar, temp gibi yerlere de baktım, bir iz göremedim. Ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    138,7 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Artik silmis bulundum. Yine mi indirsem acaba? Bu sefer direk Windows araciligi ile silsem, bug kalkar mi?
Ek bilgi:

Arkadaşlar şimdi farkettim. Başka dosyayla karıştırmışım.Bunu zaten hiç indirememiştim. Virus bulundu, indirilemedi yazdı. Sadece indirme listesinde var ve dosya hiç gelmedi bilgisayara. Ama uyarısı gitmiyor.
Zararlıyı kendi elinle sildiğin için Windows defencer her zamanki gibi buga girmiş. Hep olan bir şey. Dosya konumu temiz ise sıkıntı olmaz. Önerim imzamdan Malwarebytes indirip tam tarama(ayarlardan rootkit açık şekilde)yapmak.
Belirtiğiniz ayarı aktif ederek taradım. Temiz çıktı.
Zararlıyı kendi elinizle silmeyin. Eylemler -> Kaldır uygulayın, olmazsa yine Windows Defender bugu.
Zaten hiç yükleyememişim. Başka dosyayla karıştırmışım.
Nasıl oldu anlamadım ama Malware ile tarattıktan bir süre sonra, üst üste kaldır-sil yapıp durdum Windows'ta. Şimdi dosyaları düzeltmiş gibi duruyor. Sorun çözüldü.İlk kez Windows normale döndü bu durumda.
Yoksa hep formatlıyordum.
Merhaba.

3 tane dosyayı yüklerken Windows uyarı verdi ve ben de direk açmadan sildim. Ancak restart yaptıktan sonra, uyarı almaya başladım. Ekteki uyarıdaki dosyayı kaldır/karantinaya al desem de, uyarı gitmiyor. Programlar, temp gibi yerlere de baktım, bir iz göremedim. Ne yapabilim.

Zararlıyı kendi elinle sildiğin için Windows defencer her zamanki gibi buga girmiş. Hep olan bir şey. Dosya konumu temiz ise sıkıntı olmaz. Önerim imzamdan Malwarebytes indirip tam tarama(ayarlardan rootkit açık şekilde)yapmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha once de, dosyayi actiktan sonra silmeye calistigimda olmustu. Malware ile taratsam da, o uyaridan bir turlu kurtulamamistim. Kaspersky vs hicbiri ise yaramayip sonunda bilgisayari formatlamistim.

Su ana dek ben hic virus programinin bulup sildigi bir virus gormedim. Varken nasil yok dedigini anlamis degilim.

Umarim bu sefer ise yarar.

Daha once de, dosyayi actiktan sonra silmeye calistigimda olmustu. Malware ile taratsam da, o uyaridan bir turlu kurtulamamistim. Kaspersky vs hicbiri ise yaramayip sonunda bilgisayari formatlamistim.

Su ana dek ben hic virus programinin bulup sildigi bir virus gormedim. Varken nasil yok dedigini anlamis degilim.

Malesef win defencer uyarısından kurtulma yolu format veya başka bir AV kullanmak gibi duruyor.

Hayır şu anda bilgisayarınızda virüs veya zararlı yazılım yok.Çünkü uyarı verdiğinde siz silmişsiniz dosyayı bundan dolayı siz temizlemiş olmuşsunuz.Windows defenderda buga girmiş.Yinede dediğim gibi Malwarebytes ile tam tarama yapabilirsiniz.Bir şey çıkmazsa pc temizdir.

Artik silmis bulundum. Yine mi indirsem acaba? Bu sefer direk Windows araciligi ile silsem, bug kalkar mi?
Ek bilgi:

Arkadaşlar şimdi farkettim. Başka dosyayla karıştırmışım.Bunu zaten hiç indirememiştim. Virus bulundu, indirilemedi yazdı. Sadece indirme listesinde var ve dosya hiç gelmedi bilgisayara. Ama uyarısı gitmiyor.
Belirtiğiniz ayarı aktif ederek taradım. Temiz çıktı.
Zararlıyı kendi elinizle silmeyin. Eylemler -> Kaldır uygulayın, olmazsa yine Windows Defender bugu.
Zaten hiç yükleyememişim. Başka dosyayla karıştırmışım.
Nasıl oldu anlamadım ama Malware ile tarattıktan bir süre sonra, üst üste kaldır-sil yapıp durdum Windows'ta. Şimdi dosyaları düzeltmiş gibi duruyor. Sorun çözüldü.İlk kez Windows normale döndü bu durumda.
Yoksa hep formatlıyordum.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı