Açmadığım dosyadan virüs bulaşır mı?

Yer
Malatya
Bugün internetten bir dosya indiriyordum ama yanlışlıkla farklı bir siteden indirmişim. RAR dosyasını açtım ama içindeki uygulamayı açmadım. Windows Defender alttan "Tehditler bulundu" gibisinden bir uyarı gönderdi. Ona tıkladım ve baktım, kısa süreli Trojan, Hacktool32 gibisinden şeyler yazdı. Hemen rar dosyasını shift delete ile sildim; Malwarebytes'tan ve Windows Defender'dan tam tarama yaptım ama bir sonuç çıkmadı. Virüsün hala bilgisayarımda olma ihtimali var mıdır? Eğer varsa, ne gibi zararları olabilir?

Bugün internetten bir dosya indiriyordum ama yanlışlıkla farklı bir siteden indirmişim. RAR dosyasını açtım ama içindeki uygulamayı açmadım. Windows Defender alttan "tehditler bulundu" gibisinden bir uyarı gönderdi. Ona tıkladım ve baktım, kısa süreli trojan, hacktool32 gibisinden şeyler yazdı. Hemen RAR dosyasını Shift delete ile sildim; Malwarebytes'tan ve Windows Defender'dan tam tarama yaptım ama bir sonuç çıkmadı. Virüsün hala bilgisayarımda olma ihtimali var mıdır? Eğer varsa, ne gibi zararları olabilir?

Muhtemelen bulaşmamıştır eğer hala korkuyorsanız format atın.

Virüsün türüne bağlı. Günümüzde hiç bir şey yapmasanız dahi bulaşan hatta format atsanız dahi gitmeyen virüsler bulunuyor. Bu soruya bir cevap vermek çok.

Geri
Yukarı