Çözüldü ACPI\VEN_HPQ&DEV_0004 sürücüsü nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MedicalTechnic

Hectopat
ACPI\VEN_HPQ&DEV_0004 driverı bulamadım. Laptop modeli HP Pavilion G6 2206ST. Orijinal site linki atarsanız iyi olur driverpack gibi sitelerde de var ama oralardan indirmem. Bir de bu ne için?

Çözüm
Detaylı bilgim yok ama kaza durumlarında HDD'yi korumak için geliştirilmiş diye biliyorum. SSD kullanıyorsanız pek gerekli değil, yapılmasının da zararı olmaz. Yapabilirsiniz.
Detaylı bilgim yok ama kaza durumlarında HDD'yi korumak için geliştirilmiş diye biliyorum. SSD kullanıyorsanız pek gerekli değil, yapılmasının da zararı olmaz. Yapabilirsiniz.

Çözüm
Aslında HDD'de arıza olsun ya da olmasın Windows'un yeni sürümüyle çakışabiliyor diye biliyorum. Daha bugün bir HP bilgisayarda mavi ekran verdiren uygulamalardan biri olduğuna şahit oldum. :)

Ha bu arada bunun olması düşük ihtimal ama ihtimal yine de söz konusu.

Dediğim gibi, HDD'yi düşüşlerde korumak için geliştirilmiş bir yazılım, ani hareketlerde HDD'nin kafasını durdurarak hasar riskini azaltıyor. Kurabilirsiniz, ama şart da değil. Yine de kurmaktan zarar gelmez. Sorun yaşarsanız kaldırabilirsiniz.

Aslında HDD'de arıza olsun ya da olmasın Windows'un yeni sürümüyle çakışabiliyor diye biliyorum. Daha bugün bir HP bilgisayarda mavi ekran verdiren uygulamalardan biri olduğuna şahit oldum. :)

Ha bu arada bunun olması düşük ihtimal ama ihtimal yine de söz konusu.

Benim laptopta hiçbir sıkıntı yok hocam. Herkes HP laptoplarda ısı vb. sorunlar yaşıyor. Ben daha biriyle bile karşılaşmadım. SSD'ye kurulu zaten Windows 10.
Ayrıca i7 işlemcili olması benim için bir ayrıcalık. Çünkü ısı sorunları yaşayanlar genelde i3 ve i5 işlemcili modeller. Ekran kartımdan da çok memnunum istediğim oyunları oynayabiliyorum. Bir maaşallahınızı alırım. :D

Geri
Yukarı