Çözüldü ACPI\VEN_PNP&DEV_0A0A sürücü güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MacMilan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ACPI\VEN_PNP&DEV_0A0A
ACPI\PNP0A0A
*Pnp0a0a

Intel chipsetleri yükledim -overall şeklinde. Bir bu arkadaş kaldı. İnternetten arattığım zaman anakartın bir sürücüsü olduğunu gördüm ama sitelere pek güvenemedim. Siz bulabilirseniz güvenilir bir şekilde indirip işi bitireceğim. Şimdiye kadar Windows Update, Intel chipset, NVIDIA GeForce vasıtasıyla ekran kartı driverını yükledim. Sistemin aşağıda yazıyor, eksiksiz bir kurulum için önerilerinizi bekliyorum.

ASUS Z97 Pro gamer anakart.
ASUS GTX 970 4 GB ekran kartı.
i7-4790K işlemci.
16 GB 1600 MHz RAM ve 240GB SSD.

Çözüm
Aşağıdaki sürücüyü kurmayı dene bakalım. Donanım kimliklerin sürücü dosyalarıyla eşleşiyor. Dosyaları bir klasöre çıkartıp InsAMDA.exe dosyası ile kurulum yapmaya çalış. Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Eğer düzelmezse AsusSetup.exe ile kurulum yapmayı dene. Yine düzelmezse x64 klasörüne girip Setup.exe ile kurulum yapmayı dene.
Aşağıdaki sürücüyü kurmayı dene bakalım. Donanım kimliklerin sürücü dosyalarıyla eşleşiyor. Dosyaları bir klasöre çıkartıp InsAMDA.exe dosyası ile kurulum yapmaya çalış. Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Eğer düzelmezse AsusSetup.exe ile kurulum yapmayı dene. Yine düzelmezse x64 klasörüne girip Setup.exe ile kurulum yapmayı dene.

Çözüm
Eksik olan bu.
Windows 10 seçeneği yok.

Dediklerinizi eksiksiz yaptım, düzelme olmadı.

Son düzenleme:
Dediklerinizi eksiksiz yaptım, düzelme olmadı.
Aygıt yöneticisinden kurulum yapmayı deneyelim o zaman.

1- Aygıt yöneticisine gir.

2- Donanım kimliğini gönderdiğin aygıta sağ tıklayıp aşağıdaki yolu izle.
"Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Gözat..."

3- Açılan klasör seçme ekranından sürücü dosyalarının bulunduğu x64 içerisindeki Win10 klasörünü seç ve "Tamam > Sonraki" diyerek kurulumu başlat.

4- Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Aygıt yöneticisinden kurulum yapmayı deneyelim o zaman.

1- Aygıt yöneticisine gir.

2- Donanım kimliğini gönderdiğin aygıta sağ tıklayıp aşağıdaki yolu izle.
"Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Gözat..."

3- Açılan klasör seçme ekranından sürücü dosyalarının bulunduğu x64 içerisindeki Win10 klasörünü seç ve "Tamam > Sonraki" diyerek kurulumu başlat.

4- Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.
Şaka gibi...

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 112
Güvenli moda girip INF dosyasını seçerek kurmayı dener misin bir de?

1- Bu videoya bakarak güvenli moda gir.

2- Güvenli moddan aygıt yöneticisine gir.

3- Donanım kimliğini gönderdiğin aygıta sağ tıklayıp aşağıdaki yolu izle.
"Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Disketi Var... > Gözat..."

4- Açılan dosya seçme ekranından sürücü dosyalarının bulunduğu x64\Win10 klasöründeki ASMBSW.inf isimli dosyayı seç ve "Aç > Tamam > Sonraki" diyerek kurulumu başlat.

5- Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlatarak normal Windows'a dön.

Yine bu yöntem işe yaramazsa normal Windows içerisinden klasörde bulunan setup dosyalarını yönetici olarak çalıştırmayı dene sırayla. Sürücü dosyası doğru, ama kurulum neden olmuyor anlamıyorum.

Güvenli moda girip INF dosyasını seçerek kurmayı dener misin bir de?

1- Bu videoya bakarak güvenli moda gir.

2- Güvenli moddan aygıt yöneticisine gir.

3- Donanım kimliğini gönderdiğin aygıta sağ tıklayıp aşağıdaki yolu izle.
"Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Disketi Var... > Gözat..."

4- Açılan dosya seçme ekranından sürücü dosyalarının bulunduğu x64\Win10 klasöründeki ASMBSW.inf isimli dosyayı seç ve "Aç > Tamam > Sonraki" diyerek kurulumu başlat.

5- Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlatarak normal Windows'a dön.

Yine bu yöntem işe yaramazsa normal Windows içerisinden klasörde bulunan setup dosyalarını yönetici olarak çalıştırmayı dene sırayla. Sürücü dosyası doğru, ama kurulum neden olmuyor anlamıyorum.
Çok teşekkür ediyorum. Diğer aygıtlar kısmı gitti. Herhalde sorun çözüldü.

Geri
Yukarı