Acronis True Image Please remove this media and press any key to reboot

bayrat

Hectopat
Arkadaşlar Acronis True Image 2020 kullanıyorum. Yeni bilgisayarlarda biliyorsunuz CD/DVD Writer yok. Bu nedenle 32 GB'lik yeni USB flas belleğe Boot CD'si oluşturdum. Yedekleme ya da geri yükleme yapmak için sistemi USB'den Acronis ile açıp işlemlerimi yapıyordum. Fakat bu 32 GB'lik USB'yi kaybettim. Şimdi ise elimde aynı markanın 16 GB'lik flash belleği var. Buna aynı işlemleri yaptım. Boot'ta açılışta resimdeki hatayı veriyor. Ve USB'den açılmıyor. Ne yapabilirim? Bu ara kullandığım Windows UEFI uyumlu ve açılışta UEFI kullanmıyorum. Teşekkür ederim.

20200502_233215.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot menüsünde başında UEFI olan USB'yi seçip tekrar dener misisin?

Boot menü tuşları için:

Acronis True image Bootable 2020 USB üzerinden boot edildiğinde Dil seçenekleri ekranı gelmediği gibi, imaj alma ve yükleme de sorunlar çıkartıyor. Acronis in patent sayfası da gözükmüyor. CD üzerinden boot edildiğinde Dil seçim ekranı geliyor. Patent sayfası geliyor. Gerektiği gibi imaj alıp yükleme yapabiliyor.
USB ye yazdırırken Rufus kullanmayın.
USB belleği önce fat32 olarak formatlayın. Daha sonra acronis iso dosyasına winrar ile girip, Winrar içinden usb içine ayıklayın.

Arkadaşlar mesajı yazdıktan sonra aklıma rufus gelmişti. rufus ile isoyu yazdırdım. açılışta uefi partitionla açtım. şu an açıldı. ama dediğiniz gibi dil seçenekleri yok.
Acronis True image Bootable 2020 USB üzerinden boot edildiğinde Dil seçenekleri ekranı gelmediği gibi, imaj alma ve yükleme de sorunlar çıkartıyor. Acronis in patent sayfası da gözükmüyor. CD üzerinden boot edildiğinde Dil seçim ekranı geliyor. Patent sayfası geliyor. Gerektiği gibi imaj alıp yükleme yapabiliyor.
USB ye yazdırırken Rufus kullanmayın.
USB belleği önce fat32 olarak formatlayın. Daha sonra acronis iso dosyasına winrar ile girip, Winrar içinden usb içine ayıklayın.

sizin dediğiniz gibi deniyecem birde.
Şu an dediğinizi yaptım.Normal açılışta açılmıyor. Uefi de açılıyor. Fakat Dil Seçenekleri Yine yok.
Birde merak ettiğim önceki diskte hiçbir işlem yapmadan uefi de değilde normal nasıl açıyordu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı