Activision ve Microsoft'u zamlarından ötürü protesto edelim

Ücretsiz verilmesi gereken oyunlara bu fiyatlar istiyorlar, rezillik ötesi. Tamam zam yapma demiyoruz ama bu fiyatlarla sanki aklımızda dalga geçiyorlar.

Kusura bakmayın, beni düşünmeyi ben hiç düşünmem hocam. Umursamam yani.

Zaten eski oyunlar ufak bir zamma hiçbir lafım olmazdı ancak bir anda %900 zam yapmak da insanın sinirini gerim gerim geriyor.

Protestonu umursayacak olsalar fiyatlar bu halde olmaz zaten fiyatlardan bu kadar rahatsizsan fiyatlarin diger ulkelerde 50birimken burda 2000birim olmasinin sebebini araştır bence .d
Doğru bir noktaya parmak basmışsınız ama eksik basmışsınız.
Esasen önemli olan kaç birim para ödediğiniz değildir.
En önemli olan şey, çoğunluğun ortalama aylık geliri ile neler alabileceğidir.
İşçilerin büyük kısmı asgari ücret ile çalışıyor.
Onu baz alalım. Asgari ücreti yuvarlak 12 bin lira alalım.
Amerikalı işçilerin çoğu asgari ücretin üstünde çalışıyor. En son rakamları kontrol etmedim ama, mütevazı davranalım ve hadi 2000 dolar diyelim.)Aslında bunun epey üzerinde.)
Bir Amerikalı işçi bir ay çalışıp iki bin dolara harika bir bilgisayar alabiliyor.
Peki, Türkiye'de eklenen vergilerle bir Türk işçisi aynı bilgisayarı kaça alabilir?
Yaklaşık olarak 70 bin lira desek, En az altı ay çalışması gerekiyor ki, ABD'li işçinin alabildiği bilgisayarı alabilsin.
Yani, bir Türk işçisi bir Amerikalı işçinin aldığı bilgisayarı alabilmek için ondan en az altı kat daha fazla çalışmak zorundadır. Esas adilik de buradadır.

İşte esas ölçü budur: NE ALABİLMEK İÇİN KAÇ. SAAT YA DA KAÇ GÜN ÇALIŞMAN GEREKİYOR?

Bu da gösteriyor ki, Türk işçisi köle gibi üç kuruşa çalıştırılmaktadır ve bunu fark etmemesi için de, sürekli milliyetçilik ve din pompalanmaktadır.

ABD'de en düşük saatli asgari ücret rakamları:

Son düzenleme:
Hoca haklısın haklı olmasına da ne yapabileceksin? Hiçbir şey, hiçbir halta yaramayacak. Boşa kolunu yormuşsun konuyu açarken, sence biz Türkler etkileyebilecek miyiz bir şeyi? Daha adamlar bizim dilimize destek vermiyor oyunlarda.

Hoca haklısın haklı olmasına da ne yapabileceksin? Hiçbir şey, hiçbir halta yaramayacak. Boşa kolunu yormuşsun konuyu açarken, sence biz Türkler etkileyebilecek miyiz bir şeyi? Daha adamlar bizim dilimize destek vermiyor oyunlarda.

Küçük çaplı bir protesto diyelim, CEO'lara falan ulaşmak gibi gerçekdışı bir beklentim yoktu ancak Steam yorumlarında mixed* yakalayabileceğimi düşünmüştüm ancak forumun az ziyaret edilmesi ve ziyaret eden kişinin de ana mesajımı okuması anlaması ve desteklemesinin ardından eğer oyuna sahip ise negatif yorum basması. Yazması kadar çetrefilli bir süzgeç bu resmen. Galiba burada konu açmakla kalacağım ama en azından bir eleştiri getirdik bir ses çıkardık ki bu ses ne kadar küçük olsa da sorguladık en azından sorgulamaya çalıştık. Bu da bir şeydir herhalde ya da kendimi kandırıyorumdur.

Boş yapilmiş, Activision'u taniyan bunlarin ne kadar paragöz olduğunu bilir. Yapilan zamlar 60 dolar değil ve global fiyatinin hala altinda.

Miladini doldurmuş oyunlar nasıl 500TL'ye satilir diyen arkadaş, şu an yeni çikan bir oyun 1800TL'den satiliyor hani haberin olsun...

Evet zamlari desteklemiyorum ama boş yapmayada gerek yok, beklenen zamlardi. Herkesten önce Activision'un zam yapmasi beklenirdi ama şimdi oldu...

Zamanında hepsini aldım attım kütüphaneye biliyordum kat kat zam yiyeceğini :D
Fiyatlar bu arada yine de normal bizim ülkemizdeki ekonomik sorunlar dış dünyayı bağlamaz bu yüzden kızmanın hiçbir anlamı olduğunu düşünmüyorum oyunlar uygun fiyatta iken almayan insanlar neden zam yediği zaman haykırıyor anlamıyorum. Steam sağ olsun uygun kurdan aldım zamanında ben bir cümle kullanmıştım yine yazayım en yakın dostumuz zam olacak bundan sonra arkadaşlar sağda solda hep onu göreceğiz o yüzden beklemek yerine bugünün işini yarına bırakmayın gördünüzmü yapıştırın.

Son düzenleme:
Boş yapmayın gamepass alın oynayın 1 dolarami satilsin oyunlar ne bekliyonuz zam geliceği belliydi zaten simdiye kadar neden almadiniz mağdem.. Tepkinizi sandikta gosterin.

Yeni konular

Geri
Yukarı