Adalet mi Sorunlu Yoksa Gazetecilik mi?

Rastgele önüme gelen bir haber. Şimdi bakıp siz yorumlayın. Haber anlatım tarzı mı yoksa adalet mi sorunlu?
Ülkede şiddet, darp, ölüm, tecavüz, işkencenin cezası yokken böyle bir şeye ceza uygulanması. Tabi ki de bitkiye zarar veren suçlanmasın demiyorum. En ağır cezayı alsın ama madem adalet bir seçim yapıyor insan neslini seçsin bir zahmet.

Okuduysanız diye yazıyorum. Devlet sırrı ama olumlu yönde değil olumsuz yönde. Neden silahlar saklanıp gizlice götürülüyor? Böyle sır mı olur?
Devlet sırrı ama diye bir şey yok. Devlet bir organizmadır ve gereğini yapar. Silahların saklanıp götürülmesi seni alakadar etmiyor. Kişisel algılama.

Devlet sırrı ama diye bir şey yok. Devlet bir organizmadır ve gereğini yapar. Silahların saklanıp götürülmesi seni alakadar etmiyor. Kişisel algılama.
İyi o zaman. Devlet senin arkandan vergini çatır çutur yesin. Devlet içindeki vatan hainleri insanları öldürmeye devam etsin. Verilen sözler tutulmamaya devam etsin. Helal olsun gazeteciye. Daha neler olmuştur da millet senin gibi düşünüp saklamıştır dünyadan.

İyi o zaman. Devlet senin arkandan vergini çatır çutur yesin. Devlet içindeki vatan hainleri insanları öldürmeye devam etsin. Verilen sözler tutulmamaya devam etsin. Helal olsun gazeteciye. Daha neler olmuştur da millet senin gibi düşünüp saklamıştır dünyadan.
Kardeşim devlet ile hükümet kavramlarını bir ayır önce sen. Ben hükümet ile ilgili bir şey belirttim mi?
Benim desteklediğim herhangi bir parti yok Türkiye'de.
Sen halen o vatan haini C*n Dündar'a gazeteci demeye devam et. Belirttiğim gibi Devlet bir organizmadır. Kendi bekası için insanı öldürür, yaşatır. Benim düşünce sistemimde bunu yapmasının herhangi bir yanlış yönü yok. Bunu her ülke yapıyor. ABD, UK, söz sahibi olan çoğu avrupa ülkesi, Rusya, Orta Doğu ülkelerinin çoğu.. Uzar gider.

Böyle bir şey yapılmasının anayasal suç olduğunu yazmışlar. Yani gizli silah sevkiyatı yapılamazmış. Gerekeni yapar diyorsun da gereken şeye kim karar veriyor? ABD gibi bazı devletler hep bir yerlerde kendi çıkarı için örgütler oluşturup savaş başlatıyor ve terörü de kasıtlı olarak bitirmiyor ki kahramanlık numaraları yapabilsinler bol bol palavra sıkabilsinler halkı kandırsınlar diye. Yani aslında terörist olan ABD gibi devletler.

Böyle bir şey yapılmasının anayasal suç olduğunu yazmışlar. Yani gizli silah sevkiyatı yapılamazmış. Gerekeni yapar diyorsun da gereken şeye kim karar veriyor? ABD gibi bazı devletler hep bir yerlerde kendi çıkarı için örgütler oluşturup savaş başlatıyor ve terörü de kasıtlı olarak bitirmiyor ki kahramanlık numaraları yapabilsinler bol bol palavra sıkabilsinler halkı kandırsınlar diye. Yani aslında terörist olan ABD gibi devletler.
Demokrasinin altına sığınan kapitalizmin atası olan dünyayı parmağın ucunda oynatan petrol için 7 takla atan bir devletten bahsediyoruz :D

Yeni konular

Geri
Yukarı