Adaptive Sync için DP kablosu gerekli mi?

Friezzy

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller! MSI Optix G242 monitörünü almıştım. Monitör Adaptive Sync özelliğine sahip ama NVIDIA kartım var. G-Sync'a yakın bir performans almak için DP kablosu almam gerekir mi? Çünkü G-Sync özelliğinin sadece DP kablosu ile çalıştığını duymuştum.(Şu an HDMI ile bağlıyorum)

Yanlış bilgi
Herkese iyi sosyaller! MSI Optix G242 monitörünü almıştım. Monitör Adaptive Sync özelliğine sahip ama NVIDIA kartım var. G-Sync'a yakın bir performans almak için DP kablosu almam gerekir mi? Çünkü G-Sync özelliğinin sadece DP kablosu ile çalıştığını duymuştum.(şu an HDMI ile bağlıyorum)

DisplayPort ile G-Sync özelliğini kullanabilirsin. GTX 16 ve RTX 20 serisinde HDMI ile de kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece RTX 3000 serisi ve üstü HDMI 2.1 ile desteği olan monitörde G-Sync açabilir. Diğerleri DP ile açabilir. FreeSync ise HDMI ile de açılabilir.

Sadece RTX 3000 serisi ve üstü HDMI 2.1 ile desteği olan monitörde G-Sync açabilir. Diğerleri DP ile açabilir. FreeSync ise HDMI ile de açılabilir.

Adaptive Sync olması bir şeyi değiştirmez değil mi ayrıca RTX 3060 kartım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörde HDMI 2.1 desteği varsa HDMI da açabilir. Yoksa DP ile kullanabilirsiniz.
G-Sync uyumu.jpg

Geri
Yukarı