Adaptör ucu bozuldu, laptop şarj olmuyor

PolatReyiz

Hectopat
Daha fazla  
PC şarjı ucundaki sarı metalimsi şey siyah plastik gibi şeyle birleşik olmasına rağmen sarımsı şey biraz öne çıktı ve şimdi laptop algılamıyor. Ne yapmam lazım, acil yardım eder misiniz? Orayı geri takabilmem veyahut başka bir şey?

P_20180829_142137.jpg

Ufak bir düzeltme o sarımsı metal ileri gitmesi lazım ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bu jakı değiştirmeniz gerekli gibi görünüyor. Ama önce düz, sert bir yere örneğin bir duvarın yüzüne doğru jakın ucunu kuvvetle bastırın, içteki metal halka yerine oturup jak içinde herhangi bir kopma varsa (laptop algılamadığı için) bu durumda bir iletkenlik sağlanacak mı? Olmuyorsa elinizde bu adaptörü örnek alıp bir elektronikçiye götürüp ayni jakı satın alıp kablo bitim yerinden kesip + ve - işaretlere göre bu jakı bir TV veya elektronik tamircisinde lehimletmeniz gerekir. Servise gidilecek kadar ciddi bir arıza değildir, mekanik bir aksaklık olmuş sadece, ama jak içinden iletken kablo bağlantısı koptu mu kopmadı mı onu tam anlamak için adaptör fişte değilken bir avometreyle omaj ölçüm kısmında bu jakı ölçmek lazımdır, en doğrusu budur. Kolay gelsin.

Baştan yanlış anlatmış arkadaşım. Aslında o sarı şey ucun girdiği delikle bağlantılıymış, kırılmış olabilir. O sarı yeri yeniden yerleştirdim fakat algılamıyor PC. En son çare bir bilgisayarcıya veya servise götürmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı