Çözüldü "Yedek parça sağlandığında tamire kaldığı yerden devam edilecektir"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Taha.dll

Hectopat
Daha fazla  
Başlığı çok doğru atamadım ama ürünü ölü pikselden dolayı teknik servise yolladım. Ama ne kadar ölü piksel vardı onu tam hatırlamadığımdan her gün kontrol ediyorum. Tamir durumunu ve az önce baktığımda resimdeki yazı yazıyordu. Acaba garanti değişimine kabul edildi mi bilgisi olan birisi yardım edebilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230812_073350.jpg
    IMG_20230812_073350.jpg
    52,8 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başlığı çok doğru atamadım ama ürünü ölü pikselden dolayı teknik servise yolladım. Ama ne kadar ölü piksel vardı onu tam hatırlamadığımdan her gün kontrol ediyorum. Tamir durumunu ve az önce baktığımda resimdeki yazı yazıyordu. Acaba garanti değişimine kabul edildi mi bilgisi olan birisi yardım edebilir mi?
Tamir kararı çıkmış hocam.

Ürünü alalı 6 ay olmadıysa arayın ve ayıplı ürün olduğu için değişim istiyorum diyin. İlk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplarda tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir. Size sormadan kendileri karar veremez.

İsterseniz iade isterseniz ayıpsız misli ile değişim isterseniz ücretsiz tamir yaptırabilirsiniz. Satıcı uymak zorunda.

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun:

İspat yükü
MADDE 10- (1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim
tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir.
Bu karine, malın veya ayıbın niteliği ile bağdaşmıyor ise uygulanmaz.

Tüketicinin seçimlik hakları
MADDE 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere
satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine
getirmekle yükümlüdür.

Ürünü alalı 6 ay olmadıysa arayın ve ayıplı ürün olduğu için değişim istiyorum diyin. İlk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplarda tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir. Size sormadan kendileri karar veremez.

İsterseniz iade isterseniz ayıpsız misli ile değişim isterseniz ücretsiz tamir yaptırabilirsiniz. Satıcı uymak zorunda.

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun:

İspat yükü
MADDE 10- (1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim
tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir.

Tüketicinin seçimlik hakları
MADDE 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere
satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine
getirmekle yükümlüdür.

Çözüm

Ürünü alalı 6 ay olmadıysa arayın ve ayıplı ürün olduğu için değişim istiyorum deyin. İlk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplarda tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir. Size sormadan kendileri karar veremez.

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun:

İspat yükü.
Madde 10- (1) teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim.
Tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir.

Tüketicinin seçimlik hakları.
Madde 11- (1) malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
A) satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
B) satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
C) aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere.
Satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
Ç) imkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
Seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine.
Getirmekle yükümlüdür.

Ürünü alalı 2 yıl oluyor maalesef. Gene de değişim istersem yaparlar mı? Ve anlattığınız şeyde benden para isteme gibi bir durum olmaz değil mi sonuçta tamire başlanmış ve bana para ile ilgili bir durum bildirilmedi.

Yok hayır garanti var şubat'ın 9una kadar. Zaten onlara faturanın kopyasını da gönderdim

Garanti varsa ücretsiz yapmak zorundalar hocam, değişim işi de zor ama konuşup deneyin.

Değişim olduğunda garanti yenilenmiyor yani 5 ay kaldıysa değişim olsa bile 5 ay kalıyor haberiniz olsun :/

Garanti varsa ücretsiz yapmak zorundalar hocam, değişim işi de zor ama konuşup deneyin.

Değişim olduğunda garanti yenilenmiyor yani 5 ay kaldıysa değişim olsa bile 5 ay kalıyor haberiniz olsun :/

Sonuçta sıfır olarak bir ürün alıyorum eğer değişim yaparlarsa. Bu ölü pikseli nasıl tamir edecekler ki👀. Bir de şöyle bir söylenti duymuştum; eğer ürünü orijinal kutusuyla göndermediyseniz veya yoksa servis size ürünü orijinal kutusuyla gönderiyor demişlerdi. Bende kutu yoktu farklı bir kutu uyarladım, bunun hakkında bir bilginiz var mıdır?

Belirttiğiniz söylentiyi hiç duymadım ama orijinal kutusu ile gönderdiğim telefonu 1 adet A4 kağıdına sarıp geri gönderen KVK'yi bizzat gördüm. Telefon ekran anakart gitmişti.

Ölü pixel konusunda maalesef teknik bilgim yok hocam, sorun çözülmezse değişim hakkınız doğar. Kafanız rahat olsun. (Tamir edilemezse, garanti süresi içerisinde tekrar arızalanırsa tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir)

Belirttiğiniz söylentiyi hiç duymadım ama orijinal kutusu ile gönderdiğim telefonu 1 adet A4 kağıdına sarıp geri gönderen KVK'yi bizzat gördüm. Telefon ekran anakart gitmişti.

Ölü pixel konusunda maalesef teknik bilgim yok hocam, sorun çözülmezse değişim hakkınız doğar. Kafanız rahat olsun. (tamir edilemezse, garanti süresi içerisinde tekrar arızalanırsa tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir)

Yardımcı olduğunuz ve açıklayıcı bir şekilde anlattığınız için teşekkürler. Umarım benim gibi başka kişiler de bu konuda aydınlanır 😊.

Hocam aynı durum bende de var konu biraz eski ama bu yazı ne anlama geliyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı