Adaptördeki güç değerleri neye göre uygulanıyor?

Değerleri çok iyi. Marka olarak da önerenlerin sayısı az değil. Fiyatına göre de uygun gibi.
Alıp denersiniz; istediğiniz sonucu alamazsanız değiştirirsiniz.
Sadece şarj için kullanacağınız için USB 2.0 olması sizin için önemsiz olacaktır. Hayırlı olsun şimdiden.

Kablo kalitesine içindeki bakır alaşımına kablo kesitine bağlı olarak bir kablo üzerinden alabileceğiniz akım değişir. Sizin adaptörünüz büyük olasılıklı PC'den data alarak bilgisayarın istediği voltajı veriyor. Adaptörün üzerindeki bilgilerden bu anlaşılmakta. Normalde bir notebook u şarj ederken adaptörden çekilen akım PC'nin kullandığı güç ile 2-2.5 amperi geçmez bilgisayarda ağır işlem yapıyorsanız bu veriler değişecektir tabii ki de.
Bakır kesiti kalın kaliteli bir kablo kullanmanızı tavsiye ederim kablonun kısa olması dahi verimliliği arttırır. İnce kablolarda kabl mesafesine ve çekilen yüke bağlı olarak DC'nin karakteristiğine göre voltaj düşümü olur.

Değerleri çok iyi. Marka olarak da önerenlerin sayısı az değil. Fiyatına göre de uygun gibi.
Alıp denersiniz; istediğiniz sonucu alamazsanız değiştirirsiniz.
Sadece şarj için kullanacağınız için USB 2.0 olması sizin için önemsiz olacaktır. Hayırlı olsun şimdiden.

Ben de aşağıdaki görsele uygun kablo arıyorum. Yardımcı olabilır mısınız? Bir de laptop altındaki etikette input 12v 2a yazıyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-28 at 12.04.46.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-28 at 12.04.46.jpeg
    52,8 KB · Görüntüleme: 38
Ben de aşağıdaki görsele uygun kablo arıyorum. Yardımcı olabilır mısınız? Bir de laptop altındaki etikette input 12v 2a yazıyor.
Merhaba. O zaman yukarıdaki "pingking" 'in kullandığı USB type C kablosunu siz de kullanın, çünkü 5 A'ya kadar olduğu için size de uygun olur. Kolay gelsin.

Eğer netten değil de elektronikçi/PC aksesuarcılarından satın alacaksanız laptopu ve adaptörü yanınızda götürüp satın almanız daha iyi olur. USB type C'nin soket olarak farklı tipleri bulunuyor çünkü, son satın aldığım Huaweı laptop ince tip type C'yi adaptör/laptop girişinde kullanıyor. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı