ADATA bellekler iyi midir?

Overclock rekorları kıran bir firmadır. ADATA'ya ait XPG Spectrix D60G 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 model bellek kitini kullanıyorum, 3733Mhz CL16'ya OC'li 1.40v ile sorunsuz çalışıyor şuan. Forumda aynısını kullanan ve 3800Mhz CL16'ya OC yapan arkadaş var.

Aynı şekilde M.2 SSD'si de var bende 7-8 aydır sorunsuz kullanıyorum. XPG SX8200 Pro 512GB modeli. Yabancı basında lakabı Samsung katili. Bir ara SU630 Sata SSD'lerinde sorun çıkmıştı ama servis hepsinin değişimini yapıyordu. Her firmanın ara sıra sorunlu ürünü çıkıyor, Asus'un da, MSI'ın da. Asus'un meşhur Rog Strix ve Tuf serisi RX5700 ve 5700XT modellerinde üretim hatası var mesela, hatta durumu kabullendi servis onarım yapıyor şuan ama sonuçta her firmada oluyor mu? Oluyor. ADATA yenilikçi ve iyi bir firmadır, ürünlerini kullanan biri olarak öneririm.

Asus Rog Strix problemi hakkında bilgi almak için tıklayınız

Son düzenleme:
Overclock rekorları kıran bir firmadır. ADATA'ya ait XPG Spectrix D60G 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 model bellek kitini kullanıyorum, 3733Mhz CL16'ya OC'li 1.40v ile sorunsuz çalışıyor şuan. Forumda aynısını kullanan ve 3800Mhz'e OC yapan arkadaş var.

Aynı şekilde M.2 SSD'si de var bende 7-8 aydır sorunsuz kullanıyorum. XPG SX8200 Pro 512GB modeli. Yabancı basında lakabı Samsung katili. Bir ara SU630 Sata SSD'lerinde sorun çıkmıştı ama servis hepsinin değişimini yapıyordu. Her firmanın ara sıra sorunlu ürünü çıkıyor, Asus'un da, MSI'ın da. Asus'un meşhur Rog Strix ekran kartları RX5700 ve 5700XT modellerinde üretim hatası var mesela, hatta durumu kabullendi servis ücretsiz onarım yapıyor şuan ama sonuçta her firmada oluyor mu? Oluyor.

Atılımcı ve yenilikçi bir firmadır, ürünlerini kullanan biri olarak öneririm. İyidir.
Ben de zaten D60G 2x8GB kit'in 3000 MHz olanını aldım. 3200-3400 deneyebilirim ama ben RAM OC işine bulaşmayı hiç sevmiyorum.
Neyse, Ryzen 5 3600 işlemcili sisteme geçiyorum sonunda. İşlemci ve macun geldi, ekran kartı kargoya verildi. Anakart ve RAM hala beklemede.

Bu arada şu konuya da bakabilir misiniz?

Overclock rekorları kıran bir firmadır. ADATA'ya ait XPG Spectrix D60G 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 model bellek kitini kullanıyorum, 3733Mhz CL16'ya OC'li 1.40v ile sorunsuz çalışıyor şuan. Forumda aynısını kullanan ve 3800Mhz'e OC yapan arkadaş var.

Aynı şekilde M.2 SSD'si de var bende 7-8 aydır sorunsuz kullanıyorum. XPG SX8200 Pro 512GB modeli. Yabancı basında lakabı Samsung katili. Bir ara SU630 Sata SSD'lerinde sorun çıkmıştı ama servis hepsinin değişimini yapıyordu. Her firmanın ara sıra sorunlu ürünü çıkıyor, Asus'un da, MSI'ın da. Asus'un meşhur Rog Strix ekran kartları RX5700 ve 5700XT modellerinde üretim hatası var mesela, hatta durumu kabullendi servis ücretsiz onarım yapıyor şuan ama sonuçta her firmada oluyor mu? Oluyor. Atılımcı ve yenilikçi bir firmadır, ürünlerini kullanan biri olarak öneririm. İyidir.

Asus Rog Strix problemi hakkında bilgi almak için tıklayınız
Şu söylediklerinizi forumdaki hiçbir SSD konusunun altına gelen arkadaşlara anlatamadım. SSD en hassas parçadır diyorum illa ki bir yerde hasar almıştır diyorum, tutturmuşlar bir kronik sorun gidiyorlar. Ayrıca dediğiniz gibi firma anında değişim yapıyor ve bana kalırsa her ürünü kaliteli bir firma. XT serisine hiç girmeyelim seri komple hatalı. Aynı şekilde RX 570-580 ASUS Dual modelleri, Strix modelleri, TUF gibi ürünler de hatalı.

Bu arada hazır yeri gelmişken sorayım. İtopya'dan geçen hafta Pazartesi günü aldığım MSI B450 Tomahawk MAX anakart ve XPG D60G 2x8GB DDR4 3000MHz CL16 RAM hala kargoya verilmedi. Ne zaman verilir? Coronavirus'den dolayı gecikme normal mi?
Daha önceki 2 alışverişinde 1-2 gün içinde verildi kargolarım. Neden bu gecikti?

Bu arada hazır yeri gelmişken sorayım. İtopya'dan geçen hafta Pazartesi günü aldığım MSI B450 Tomahawk MAX anakart ve XPG D60G 2x8GB DDR4 3000MHz CL16 RAM hala kargoya verilmedi. Ne zaman verilir? Coronavirus'den dolayı gecikme normal mi?
Daha önceki 2 alışverişinde 1-2 gün içinde verildi kargolarım. Neden bu gecikti?
Arayıp sorabilirsin hocam. Biz bilemeyiz neden olduğunu. Normalde geçen hafta içinde kargoya verilirdi.

Arasada ulaşamaz hocam, 1 saatten aşağı temsilciye bağlanamıyorsun. Bildiğim kadarıyla Itopya'da kargolar şuan sıkışmış durumda, birçok kişiden şikayet duydum. Gelir yani geçen bir arkadaşın ürününü 1 hafta sonra kargoladılar ama sinir bozucu bir durum. Vatan'da geçen ay illallah ettirdi beni. Şu süreçte QP Bilişim ve Webdenal.com'dan alışveriş yaptım sorun yaşamadım ama büyük mağazalar çok sorunlu gibi.

Arayıp sorabilirsin hocam. Biz bilemeyiz neden olduğunu. Normalde geçen hafta içinde kargoya verilirdi.
Keşke bir de şu sıra olayı olmasa :(
Abime söyledim, sabah saat 9'da arayacak yarın. Umarım unutmaz.

Geri
Yukarı