Adata SSD hızları düşük görünüyor

uguryagiz

Hectopat
XPG 128 GB SX6000 Lite NVMe M.2 SSD (1800 MB okuma / 600 MB yazma)
Yukarı tam ismini belirtmiş olduğum SSD'yi yaklaşık 1.5 yıl önce aldım. CrystalDiskMark uygulamasından test yaptığımda belirtilen hız değerlerinden çok düşük hız değeri alıyorum. Adatassdtoolbox uygulaması ile de sağlık testi yaptım. Aşağıda fotoğrafları bırakıyorum. Yardımcı olabilecek birisi var mı? Ek olarak SSD'yi tamamen doldurmam elbette hız düşüklüğüne sebebiyet verir ama belirtilen hız değerleri ile aldığım hız değerleri arasında çok fazla sapma var.
Laptopumun özellikleri: i5 8. nesil, 8 GB RAM, NVIDIA MX110, Windows 10 Pro 64 Bit.

CrystalDiskMark_20220429234229.png

adata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
sıcaklık normal olduğuna göre test sırasında, diskte kullanılır alan çok az. Bundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Valla arkadaşlar ne olursa olsun, herhangi bir ürün alırken direkt olarak kendini kanıtlamış bir marka almak gerekiyor. Bende XPG'nin kasası var ama kasayı çok da önemsemediğim için almıştım. Yoksa ekran kartında da, anakartta da, disklerde de, kulaklık, klavye, fare ve PCyi kullanırken önemi olan her şey, Corsair, MSI, ASUS, Samsung vs. vs. bu tarz almak gerekiyor. Yoksa uzun kullanımda bir şekilde sorun çıkartıyor maalesef. Genelleme yaptım tabii sorun yaşamayanlar da vardır ama.

Geri
Yukarı