ADATA SSD Toolbox - No available SATA disk!

Vexra

Decapat
Monster'ın Abra A7 V11.1.3 modeli var. İçinde XPG SX8200 Pro 256GB SSD'si var ama Adata'nın SSD Toolbox programını kurduktan sonra programa girerken aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum, yardım eder misiniz?

Ek Açıklama 2019-12-13 131937.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşe yaramadı.
BIOS'da SATA modu AHCI seçili değil ondan dolayı olabilir mi?
Evet, program bunu belirtiyor zaten.
AHCI'ye alınca windows başlarken mavi ekran yiyorum şimdi de. Eski ayara dönünce açılıyor.
Bilgisayarı 1 kere güvenli mod da açın, sonra tekrar normal hale döndürün. Bunları AHCI de iken yapın.

Evet, program bunu belirtiyor zaten.
Bilgisayarı 1 kere güvenli mod da açın, sonra tekrar normal hale döndürün. Bunları AHCI de iken yapın.
Hocam size zahmet olucak ama ayrıntılı anlatırmısınız? Tam olarak anlamadım. AHCI de iken bilgisyar açılmıyor. Bilgisyarı açmadan güvenli moda nasil girebilirim? Onu bilmiyorum.

Hocam size zahmet olucak ama ayrıntılı anlatırmısınız? Tam olarak anlamadım. AHCI de iken bilgisyar açılmıyor. Bilgisyarı açmadan güvenli moda nasil girebilirim? Onu bilmiyorum.
Windows logo tuşu + R tuşlarına basın.
Aç kutusuna msconfig yazın ve ardından Tamam'ı seçin.
Önyükleme sekmesini seçin.
Önyükleme seçenekleri altında Güvenli önyükleme onay kutusunun altında yer alan En az ı seçin.
Yeniden başlattıktan sonra BIOS a gidip AHCI yi seçtikten sonra bir sonraki açılışta güvenli mod a girecektir.

Windows logo tuşu + R tuşlarına basın.
Aç kutusuna msconfig yazın ve ardından Tamam'ı seçin.
Önyükleme sekmesini seçin.
Önyükleme seçenekleri altında Güvenli önyükleme onay kutusunun altında yer alan En az ı seçin.
Yeniden başlattıktan sonra BIOS a gidip AHCI yi seçtikten sonra bir sonraki açılışta güvenli mod a girecektir.
Teşekkür ederim, programa girebildim güvenli modda. Bundan sonra ne yapacağım? Güvenli moddan çıkıp BIOS'tan eski hale döndürdüm ama şimdi eski halde mavi ekran veriyor AHCI'de kullanmaya devam edeyim mi?

Teşekkür ederim, programa girebildim güvenli modda. Bundan sonra ne yapacağım? Güvenli moddan çıkıp BIOS'tan eski hale döndürdüm ama şimdi eski halde mavi ekran veriyor AHCI'de kullanmaya devam edeyim mi?
AHCI de kullanmaya devam etmeniz için söyledim bunları zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı