Adata SSD vs Corsair SSD

quaresma7x

Centipat
Herkese merhaba, şimdi ekte gördüğünüz üzere kağıt üzerinde yazma/okuma ve IOPS değerlerinde Adata daha üstün. Ama Adata'nın 160twb Corsair'in 400twb ömrü var tek artısı bu gibi kağıtta. Ama müşteri teknik hizmetleri ile hangisiyle de görüşsem İtopya gibi genelde Corsair öneriliyor. Sizce hangisi ve neden?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    25,7 KB · Görüntüleme: 63
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    29,9 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung hepsine tek atar.

Bu ikisi arasından Corsair öneririm çünkü ömrü kat kat daha fazla. 160'a 400. Şimdi Adata SSD'de 160 TB olunca şak diye bozulmuyor ancak işi garantiye almak lazım. Normal kullanımda 3100 okuma ve 1000 yazma gayet yeter. SATA SSD bile tatmin ediyor beni.

Samsung hepsine tek atar.

Bu ikisi arasından Corsair öneririm çünkü ömrü kat kat daha fazla. 160'a 400. Şimdi Adata SSD'de 160 TB olunca şak diye bozulmuyor ancak işi garantiye almak lazım.
Gönlüm tabii Samsung'tan yana ama malum bütçe şartları. Arada 150 TL oynuyor neredeyse, Corsair'le Samsung arasında şimdi evdekileri de zorlamak istemiyorum bir anda 500 TL diğerek. Elimde ki seçeneklerden Adata ve Corsair'le idare edeceğim. Siz Corsair diyorsunuz tabii, hani 160 TB ile 400 TB bayağı bayağı fark demek ama yazma okuma hızında Adata önde, gerçi 3000 yazma okuma diyor, render yapmayan birisi olarak 1000 yazma ve okumanında hayli hayli yeteceğini düşünüyorum. Günlük rutin işler olacak yani Win10 kurulumu olacak bir iki tane de oyun, gerisi HDD'ye gider. 1GB yazsın 240 TB ömürlü olsun 5 yıl götürsün diyoruz ve Corsair mi diyoruz acaba. 😂

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen öyle diyorum. Zaten mesajı sonradan editleyerek yazdım 😀
Editi görmeden yazmışım üzgünüm. 😄 Gün içinde en kısa sürede Corsair'i alayım ben o zaman aklım karışmasın bence.
Corsair'i kullanmış bulunmaktayım,
Buradan merak edenler bakabilir. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı