ADATA SU630 Donma ve Kasma Sorunu

fatihtkmk98

Decapat
Herkese merhaba.
1 ay önce hazır sistem aldım. Sistemde Adata SU630 240 GB SSD var. Sorunum şu: Oyun oynarken video izlerken daha sık oluyor normal pencereler arası kullanırken daha nadiren anlık olarak donma ve "dirt" sesi çıkıyor. FPS düşüşü değil direkt donma ve ses cıkması. Araştırmalarım sonucunda sorunun SSD kaynaklı olabileceğini öğrendim. Pek anlamıyorum HD Tune'deki değerlerden yardımcı olabilecek var mı? SSD sıcaklığı 56'lara cıkıyor sistem dururken normal mi? : (Bir de sorun işlemciden olabilir mi? Kasayı toplarken pinler yamuldu daha sonra düzelttik eski haline geldi bizce kopmadı hiçbir pin ve yerine oturdu.
Adsız.png
HDTune_Health_ADATA___SU630.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk çok sıcak. SU serisi kronik sorunludur. Bu seriyi almamanız gerekirdi. Servise gönderip iade etmeye çalışın. Değişim yapılırsa kutuyu açmadan satın.

Kaç aydır herkes şikayetçi ona rağmen hala satıyorlar. Teknik servise gönderince Gigabyte SSD gönderiyorlar :D
Merhaba konuyu hortlattım bende adata su650 489 GB var itopyadan aldım açmadım daha ama iade süresi doldu bu hafta PSU gelince topluyucam eğer böyle bir sorunla karşılaşırsam gigabayt ssd mi veriyorlar anlamadım.
Sbsb

Herkese merhaba.
1 ay önce hazır sistem aldım. Sistemde Adata SU630 240 GB SSD var. Sorunum şu: Oyun oynarken video izlerken daha sık oluyor normal pencereler arası kullanırken daha nadiren anlık olarak donma ve "dirt" sesi çıkıyor. FPS düşüşü değil direkt donma ve ses cıkması. Araştırmalarım sonucunda sorunun SSD kaynaklı olabileceğini öğrendim. Pek anlamıyorum HD Tune'deki değerlerden yardımcı olabilecek var mı? SSD sıcaklığı 56'lara cıkıyor sistem dururken normal mi? : (Bir de sorun işlemciden olabilir mi? Kasayı toplarken pinler yamuldu daha sonra düzelttik eski haline geldi bizce kopmadı hiçbir pin ve yerine oturdu.
Eki Görüntüle 411821Eki Görüntüle 411822
Hocam ne oldu sorunu düzeltebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı