Adata SU630 SSD tam hızı vermiyor

kadirbl52

Decapat
Arkadaşlar Adata 240GB SU630 3D nand SATA3 2.5 SSD (520 MB okuma / 450 MB yazma)
SSD'im var. SATA 3 portuna takılı ama yeterli hızı sağlamıyor, Max 150 gördüm bir 5'e düşüyor. 150 çıkıp 2 saniye sonra 5-10'a geri düşüyor. Bir ayar falan mı çekmem lazım yardım edebilir misiniz?

Ekran ssd.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar SSD disk için ayar çekmenize gerek yok kullandığınız kablo SATA 3 destekli mi ? 150 mb/s SATA 1 limitine takılmış gibi duruyor.
Eğer kabloda problem olmadığını düşünüyorsanız taşıdığınız verilerle alakalı olabilir parçalı verilerde hızın düşmesi normal ama 5-10 mb/s civarı yine pek normal görünmüyor ayrıca nerden nereye kopyalama işlemi yapıyorsunuz ?
CrystalDiskMark bu yazılımla test yapıp ekran görüntüsü koyabilir misiniz ? Veri transferinde gördüğünüz değerler yanıltıcı olabilir.

Merhabalar SSD disk için ayar çekmenize gerek yok kullandığınız kablo SATA 3 destekli mi ? 150 mb/s SATA 1 limitine takılmış gibi duruyor.
Eğer kabloda problem olmadığını düşünüyorsanız taşıdığınız verilerle alakalı olabilir parçalı verilerde hızın düşmesi normal ama 5-10 mb/s civarı yine pek normal görünmüyor ayrıca nerden nereye kopyalama işlemi yapıyorsunuz ?
CrystalDiskMark bu yazılımla test yapıp ekran görüntüsü koyabilir misiniz ? Veri transferinde gördüğünüz değerler yanıltıcı olabilir.
Ssd den ssd ye 200 sabit disk 150 cracklı oyunu kurlum yaparken unarchive unpacking diyor görev yöneticisinden baktım 200 çıkıp 5e düşüyor sürekli 80 gb forza horizon 4 kaç günde bitecek bilniyorum

Dosya Ekleri

• sdfgs.PNG
    sdfgs.PNG
    24,2 KB · Görüntüleme: 189
Ssd den ssd ye 200 sabit disk 150 cracklı oyunu kurlum yaparken unarchive unpacking diyor görev yöneticisinden baktım 200 çıkıp 5e düşüyor sürekli 80 gb forza horizon 4 kaç günde bitecek bilniyorum
Bu tarz crackli oyun sıkıştırma teknolojileri işlemci temelli çalışıyor bundan dolayı SSD'nin tam hızında çıkartma yapamaması normal.
Yani basitçe arşivden çıkarma işlemi yapılmıyor, ayrıca CrystalDiskInfo programından ekran görüntüsü atmışsınız hız için CrystalDiskMark yazılımı gerekir (yeşil simgeli) onu indirip test yapıp tekrar ekran resmi atar mısınız ?

Geri
Yukarı