Adata SU630 test sonuçları

akyes

Decapat
Arkadaşlar merhaba 24 Nisan'da sistem topladığımda almıştım bu SSD'yi. Fakat bugün testlerini yaptığımda sonuçlar böyle. Sizce bir sıkıntı var mı tam anlamıyorum da?
CrystalDiskMark testte bir uyarı vs. vermedi ama HD Tune'de testte resimdeki gibi bir hata verdi.
HD Tune'de iki kere test yaptım ilkinde de error vermişti sanırsam. 2.testim errorlu olan resim.
SSD: AdataSU630 240GB

crystal disk.jpg

Dosya Ekleri

• ssd hd tune error.jpg
    ssd hd tune error.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 68
  • ssd3.jpg
    ssd3.jpg
    75,8 KB · Görüntüleme: 57
  • ssd33.jpg
    ssd33.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Firmware update'dir herhalde, kullanmadığım için emin olamam. Öncesinde yedek alın, Samsung silmiyor ama Adata hakkında bir fikrim yok veri güvenliğinde.
Anladım peki bu diskdeki sorun acaba oyunlara etki eder mi ? Çünkü demin saate yakın gta5 oynadım fakat bir sıkıntı yaşamadım oyüzden merak ettim. Ama yine de yedeklerimi alıp gündüz bir deneyeceğim teşekkür ederim.

Yüklenme süresi olarak geri dönebilir. Onun dışında bad sector oluşmuş. Diskin ömrünün gitmeye başladığının kanıtı bu. Yavaş yavaş da artabilir hızlıca da. Garantiye göndermek en temiz çözüm.
Hocam sata guncellemeye vs calıstım sonrasında bugün bir kac kere test yaptım sonuçlar aşağı yukarı böyle çıkıyor yine de yazma hızı baya düşük değil mi ?
Ve error scan testi yaptım Hdtune programı ile sonuçlar böyle.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 35
  • saglık.jpg
    saglık.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 25
  • saglk2.jpg
    saglk2.jpg
    64,7 KB · Görüntüleme: 26
  • badsecotr.jpg
    badsecotr.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Garantiye göndermeniz iyi olacaktır.
Hocam firmware update denedim fakat zaten güncel olduğunu söyledi. Sonrasında sata kablolarını cıkarıp taktım tekrar bilgisayarı açtığımda testleri yaptım sonuçlar böyle. Sanki biraz iyileşme oldu gibi ama yine de bayramdan sonra garantiye yollamam en iyisi sanırsam.

Dosya Ekleri

• asssd bench.jpg
    asssd bench.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 28
  • atto.jpg
    atto.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 33
  • crsytal.jpg
    crsytal.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 26
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı