Adata SU630 vs SU650

omrkcmn

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir çok konu gördüm aynı başlıkta. Fakat verilen cevap 650 al geç şeklinde. Neden? Bir tarafta daha ucuz bir ürün var. Diğer tarafta birazcık daha pahalı. MTBF değerleri arasında 500 bin saat farkı var. SU630 QLC Nand. (Bu konuda cahilim) SU650 ise 3D NAND yazmakta. QLC deyince millet uzak kaç diyor. Bugün SU630 siparişi verecekken kodu farkettim. 630- 650 nedir diye araştırmaya başlayınca her alışverişimde olduğu gibi yine pürüz buldum. Tam üç aydır cahilce fiyatının düşmesini bekledim. Bu hüsran iyi olmadı....

Sizlerden ricam konu hakkında bilgi vermeniz. 240GB ve en yüksek 220₺ fiyata sahip SSD önerilerinizi de belirtmeniz mutlu edecektir. Benim alternatif bulduğum birkaç ürün var.

Crucial BX500
Sandisk
WD GREEN

İlgilenen arkadaşlara şimdiden bolca teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çok konu gördüm aynı başlıkta. Fakat verilen cevap 650 al geç şeklinde. Neden? Bir tarafta daha ucuz bir ürün var. Diğer tarafta birazcık daha pahalı. MTBF değerleri arasında 500 bin saat farkı var. SU630 QLC Nand. (Bu konuda cahilim) SU650 ise 3D NAND yazmakta. QLC deyince millet uzak kaç diyor. Bugün SU630 siparişi verecekken kodu farkettim. 630- 650 nedir diye araştırmaya başlayınca her alışverişimde olduğu gibi yine pürüz buldum. Tam üç aydır cahilce fiyatının düşmesini bekledim. Bu hüsran iyi olmadı....

Sizlerden ricam konu hakkında bilgi vermeniz. 240GB ve en yüksek 220₺ fiyata sahip SSD önerilerinizi de belirtmeniz mutlu edecektir. Benim alternatif bulduğum birkaç ürün var.

Crucial BX500
Sandisk
WD GREEN

İlgilenen arkadaşlara şimdiden bolca teşekkürlerimi sunuyorum.
SU630 aldığımda 20Mb yazma hızı vardı. İade edip 860 aldım.

Hiçbiri, BX500 al, mümkünse 860 Evo. Ayrıca 650 sorunlu bir model.

Fiaytı ucuz ve ne idüğü belirsiz bir marka sanıp liste dışı bırakmıştım. Fakat orijinal bir üretici tarafından yapıldığını öğrendim. Bütün SSD'ler için olumsuz yorum var. Bakılınca 300 lira fiyattan aşağı verilmesi mantıksız geliyor. Fakat maddi durum ortada...

Fiyat performans olarak bu ürünü (BX500) sipariş ediyorum öyleyse. Teşekkürler.

Bu arada WD Green arkadaşıma almıştım herhangi bir sorun yaşamadı bir sene oldu. Onu alsam sizce daha mantıklı olmaz mı? Araştırıyorum net bir bilgi havuzuyla karşı karşıya gelemiyorum. Sürekli eksik bilgiler mevcut. Kafam çok karışık.

Uzun yıllar kullanmak istiyorsanız Samsung'dan şaşmayın.
Onun dışında Kingston, Corsair, WD, Crucial iyi SSD'ler.
Uzun yıllar kullanmak istiyorum fakat Samsung için fiyatı karşılamam mümkün değil. Biraz daha bekleyemem zira bilgisayarı kullanmak artık sadece bir işkence benim için.

Sizce WD, Crucial markalarından hangisini seçmem daha mantıklı olur?
----
Galiba en sorunsuz, olumsuzluğu olmayan SSD'yi buldum. Sanırım bunu alacağım.

Kingston

Son düzenleme:
Ben Crucial BX500 240 GB aldım ve 20 GB dosya kopyalama işleminde 74 dereceyi gördü. Bu forumda 2-3 yabancı forumlarda da 2 kişinin aynı sorunu yaşadığını gördüm. Kronik mi değil mi bilmem. Toshiba OCZ kronik sorunlu, Adata SU650 gene öyle. HB'ye geri iade edip Samsung 860 EVO 250 GB aldım.

Ben Crucial BX500 240 GB aldım ve 20 GB dosya kopyalama işleminde 74 dereceyi gördü. Bu forumda 2-3 yabancı forumlarda da 2 kişinin aynı sorunu yaşadığını gördüm. Kronik mi değil mi bilmem. Toshiba OCZ kronik sorunlu, Adata SU650 gene öyle. HB'ye geri iade edip Samsung 860 EVO 250 GB aldım.
Galiba şans işi. Bx500 almayı düşünüyorum. Sorunsuz olan ürün yok gibi. Kingston'da da tavsiye oranı az. Bx500 deyince almam tavsiye ediliyor. Galiba alacağım. Evo almam mümkün değil zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı