Adata SU650 CrystalDiskMark Sonuçları

1616589573391.png

10 günlük 480. :D
Benim değil başka arkadaşın.

Hocam biz müneccim veya kahin değiliz. Ne kadar süre gideceğini bilmiyoruz. 1 saniye sonra da gidebilir 1 yıl sonra da gidebilir. Bence artık kaç yıl gider diye sormayı bırakın çünkü asla net bir cevap alamayacaksınız.

İşte sorun yaşamadım deseniz bile sorun yaşatacak bir SSD her türlü. Bugün yaşamazsınız yarın yaşarsınız. Garantisi yok bu SU630'un sağlam olduğuna dair. Aynı İstanbul'da deniz kumuyla yapılan binalar gibi SU630. Maxio MAS0902A diye ne olduğu belirsiz berbat bir kontrolcü, Micron'un sanırım tuvalette imal ettiği QLC NAND'ı, amatör bir yazılımcının bile yapamayacağı kadar berbat Firmware'ı olan bir SSD.
Elbette alacak arkadaşlara önerilmez bu SSD bu konuda haklısın ama alana da git çöpe at denilemez. Günümüz ekonomisi malum alıp gittiği yere kadar kullanmak lazım ki SSD ömrü o kadar kolay biten bir şey değil. 2 senedir kullandığım ADATA SU 630'da daha 1 TB veri bile yazamadım ki max ömrü 200 TB. Yapabilecek bir şey yok en azından şükür sorunlu versiyonuna denk gelmedim. ADATA SU 630 ve 650 kullanan 10 kişiden 3 kişiye sorunlu kısmı gelmiyor ki bende aradayım şükür.

Yazma hızı çok kötü ölmüş. Bende SU630 240 GB var. Bu serinin kronik sorunlu olduğu söyleniyor ama bendekinde herhangi bir sorun yok gibi. Hiç test yapmamıştım bu sayede test yapayım bari.

Son düzenleme:
Monster Abra A5 V15.2. Monster'ın sitesindeki Abra kasalarına takılan SSD'lere baktım.
M.2 NVMe SSD takılabilir bu cihaza. 1000 TL bütçede SSD önerilerim şunlar;
970 EVO Plus çok daha iyi bir tercih olacaktır. NVMe SSD takma imkanı varken SATA SSD bakmayın bile. Oraya HDD takıp depolamayı artırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı