ADATA SU650 Isınma Problemi

Socrates

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce bir ADATA SU650 modeli 120GB bir SSD aldım. Çalışma performansında bir sorun yok fakat hangi programla baksam açılıştan itibaren 53-54 derecelerde oluyor. Battlefield 1 oyunu açtığımda 20 dakika sonra 68 dereceyi buluyor. Fakat SSD'ye dokunduğumda kesinlikle 68 derecelik bir sıcaklık yok. Sistem uzun süre boşta çalışınca 60 derecede stabil kalıyor. Yani sıcaklık değişme aralığı 55-70 en fazla. Ayrıca bir iki gündür sistemimde ekran kararması oluyor. Kararma başladığında ses ve görüntü tamamen gidiyor. Ekrandaki siyahlık sanki yeniden açılacakmış gibi belli bir ritimle kıpırdanıyor fakat açılmıyor. Herhangi bir monitör uyarısı da yok. HDD ve SSD ışığı da tamamen sönüyor. Dün kablo yerlerini değiştirdim. Dünden beri başıma bu durum gelmedi. Ama tekrar olur mu bilmiyorum. SSD ile bağlantılı olabileceğinden şüpheleniyorum. Ekran kartım RX 460 ve dönüştürücü ile kullanıyorum. Bu durumla karşılaşan pek insan göremedim. ADATA'nın Toolbox programıyla baktığımda 70 dereceye kadar yeşil gösterge görülüyor. Yani sıcaklıkları normal buluyor. Sizce ne yapılmalı arkadaşlar? Ekte resimleri bırakıyorum. Sistemim şu şekilde;
  • H110i PRO MİNİ ATX ANAKART
  • 8 GB DDR4 RAM
  • RX460 2GB ASUS DUAL
  • 500W HIGHPOWER PSU
  • ADATA SU650 120GB SSD
  • 500GB HDD
2.png
Adsız.png

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Son düzenleme:
Ekran kararma durumu kullandığınız dönüştürücüden olabilir, ben de eskiden dönüştürücüyle birlikte kullanıyordum ekran kartımı(RX 460 var), sürekli kapanıp geri açılıyordu ekran saniyelik. Yeni monitöre geçtim düzeldi.
SSD sıcaklık konusunda çok bir fikrim yok ama ya SSD sıkıntılı olabilir ya da göstergeler yanlış gösteriyor olabilir. Boşta o derecelerde çalışsa eminim performans konusunda düşüklük olabilirdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı