Adata SX6000 Lite SSD disk yönetimi'nde gözükmüyor

PisAku

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
adata sx6000lite
İyi sosyaller. Uzun süre kullandığım bir Adata SX6000LIte M.2 SSD diskim vardı. Onu diğer bilgisayarımda kullanmak istedim. Windows'tan USB kurulum yaparken CSM ayarını enable yapmadığım sürece BIOS'ta görünmüyordu, görünse bile kurulumda ne diskpartta ne de kurulumda gözüküyordu.
Sürücü yüklemeyi denedim olmadı, BIOS'tan bir sürü farkı ayar denedim olmadı. Yeni bilgisayarımı ikinci SSD olarak taktım orada da BIOS'ta görünmesine rağmen BIOS sırasında yoktu, sadece override kısmında gözüküyordu. Windows'tan aygıt yöneticisinde disk kısmında görünmüyor ve NVMe denetleyicisinin bir tanesinde sarı ünlem işareti vardı. 3 gündür denemediğim şey kalmadı yardımınızı rica ediyorum.
Bu bilgisayarda ana SSD olarak James Donkey'i kullanıyorum. Aşağıda gördüğünüz kurulum yaparken görünmeyen Adata SSD bu bilgisayarda da görünmüyor. BIOS'ta görünse de boot priorities kısmında yok ve Aygıt Yöneticisi kısmında görünmüyor.

image.jpg

image.jpg

Aşağıda görsellerde kurmak istediğim sistemin BIOS'unda CSM açarsam görünüyor kapatırsam yok oluyor.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski kasanda çalışıyor mu denedin mi?

Bende yeni aldım M.2 normal taktım geldi ama bilemedim. Eski kasanda tak dene derim.

Eski kasanda çalışıyor mu denedin mi?

Bende yeni aldım M.2 normal taktım geldi ama bilemedim. Eski kasanda tak dene üstteki görseller eski kasamdan bu M.2 SSD'yi birkaç aydır kullanmıyorum eskiden Windows'um buna yüklüydü.

Üstteki görseller eski kasamdan şu an hata veren M.2 SSD öncesinde Windows kuruluydu bir kaç aydır kullanmıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı