Adata XPG 512 GB SSD alınır mı?

Aynı fiyata Corsair MP510 480 GB alabilirsiniz. Daha kaliteli bir modeldir kendisi.
@MayCrasH Anlamadım, 1 kişide sorun olunca kronik mi oluyor bir açıklar mısınız? Sizde sorun oldu diye kronik olmuyor. Alan kullancıların çoğunluğunun sorun yaşaması gerekiyor.
İnternetten araştırabilirsiniz Teknoseyirde de yazan vardı oda değişimden 2 ssd kullanmış ve aynı sorunlar var bence kronik bir sorundur bu.

Anlatamadım galiba. Ben de Crucial BX500 ile sorun yaşadım. 10-15 kişi daha gördüm sorun yaşayan. Ancak sayı az olduğu için hiçbir yerde kronik demiyorum. Bu kadar az sayı ile kronik mi oluyor?

SX8200 Pro daha giriş seviyesi kalıyor maalesef. MP510 ile karşılaştırılacak kadar iyi değil sizin yaptığınız gibi. Özellikle düşük TBW ömrü gerçekten can sıkıcı.

SX8200 Pro daha giriş seviyesi kalıyor maalesef. MP510 ile karşılaştırılacak kadar iyi değil sizin yaptığınız gibi. Özellikle düşük TBW ömrü gerçekten can sıkıcı.
TBW ömrü can sıkıcı diyorsun ama ilk çıkan SSD'ler hala kullanılıyor.Yani 2-3 yıl değil bu ömürler 15-20 yıl. ADATA SX8200 Pro giriş seviyesi bir SSD değil. Okuma/Yazma hızı da ayrıca daha iyi. İkiside aynı segmentte sadece ömrü daha kısa burada bahsettiğimiz ömür 10-15 yıl yani teknolojinin gelişimine bakarsan daha teknolojik olanı alana kadar rahat işini görür. Birde SSD belleklerin veri erişimine olan okuma/yazma hızları yarışıyor artık. Siz depolama amacı ile kullanıyosanız Corsair tabi mantıklı. Ancak performans istiyorsanız ucuz ve hızlı modelleri tercih edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı