Adata XPG Gammix D10 ile Adata XPG Gammix D30 uyumlu çalışır mı?

nacikaratas

Hectopat
Merhabalar, ben Adata XPG Gammix D10 8 GB 3000MHz CL 16 RAM'i kullanıyorum ve artık yeterli olmadığından 16 GB'a yükseltmek istiyorum. Fakat fiyatları çok uçtuğundan o modeli değil de Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz CL 16 RAM'i satın alsam çift kanal çalıştırma konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım ya da uyumlu olur mu? (Anakartım A320M)

Kağıt üstünde çalışması gerek ama denemeden bilemezsin, daha 1 hafta olmamıştır belkide aynısını yaşadım, aynı özelliklerdeki aynı marka farklı model (GSKİLL SNİPERX v GSKİLL RİPJAWS) 2 RAM denedim çalışmadılar, farklı marka aynı özelliklerde (GSKİLL SNİPERX v CORSAİR) bir başka RAM daha denedim sorunsuz çalıştılar. Üstteki arkadaş yanlış bir bilgilendirme yapmış dikkate almayın, özellikleri aynı ise kağıt üstünde Dual Channel olarak çalışmalı ancak çalışmama ihtimali de var, dediğim gibi denemeden tam olarak bilemezsiniz. Eğer emin olmak istiyorsanız piyasada "Dual Channel" diye satılan, üretici firmanın Dual Channel olarak çalıştığını test edip onayladığı RAM'lerden alabilirsiniz. Kısacası %60 Çalışır %40 çalışmaz gibi bir oran verebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı