Çözüldü Adata Gammix D30 ve D10 beraber çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eyupensar98

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Zamanında Ryzen 3 2200G, 1050 Ti, Adata Gammix D10'lu sistem toplamıştım. 8 GB olan RAM'imi 16 yapmak istiyorum fakat D10 bulmak çok zor, yanına eklenebilecek bir RAM önerisi olan var mı? D30 ile beraber çalışır mı? Önerisi olan yazarsa sevinirim.
D10 3000 MHz CL 16 RAM.

Ben laptopta yıllarca Samsung ve Crucial RAM beraber kullandım. İşin komik yanı ne frekansları, ne CL değerleri ne voltaj değerleri aynıydı. Daha yüksek değerleri olan RAM kendini düşük olan ile eşitledi kullandım öyle senelerce. Hiçbir sorun da yaşamadım. Böyle konular görünce nedense bana garip geliyor o yüzden. Millet aynı marka aynı model RAM'i kit almazsan o bile uyumsuzluk çıkar diyor hatta. Herhalde ben şanslıydım bilmiyorum.

İkisi de aynı özellik ve CL değerlerinde aslında aralarındaki tek fark soğutucu kısmı D10 bakır soğutucuyken D30 alimünyüm. Dağa çok randıman almanız psikolojik olabilir.
Evet konuyu biraz hortlatıyorum ama bir tane D30 gördüm 3000 MHz ve 16CL ama 3000 bin küsur tl. D10 aynısı (şu an sistemde bulunan aynı zamanda) 519 tl. Nedir bu uçurum çok garip.

Hayır yaşamadım 1 sene Full kullandım şu anda Dual D30 olarak çevirdim RAM'leri daha da çok randuman almaya başladım.
Kral hâlâ kullanıyorsan ben D30 bulamadım ama D10 çakıp geçiyorum.

Evet konuyu biraz hortlatıyorum ama bir tane D30 gördüm 3000 MHz ve 16CL ama 3000 bin küsur TL. D10 aynısı (şu an sistemde bulunan aynı zamanda) 519 TL. Nedir bu uçurum çok garip.

2 tane D30 16x2 yaptım 32 GB olarak kullanıyorum şu anda.

Evet konuyu biraz hortlatıyorum ama bir tane D30 gördüm 3000 MHz ve 16CL ama 3000 bin küsur TL. D10 aynısı (şu an sistemde bulunan aynı zamanda) 519 TL. Nedir bu uçurum çok garip.

Kullanıyorum ben D30 ve D10 hiçbir sıkıntı yok.

Geri
Yukarı