Adata XPG SX6000 Lite 128GB Nasıldır?

Şuan kullandığım SSD'dir, ihtiyacımı görüyor. Tavsiye ederim. 1804 ile 1794 arası okuma, 612 ile 598 arası yazma hızı var. yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum. %100 Yük(20 Dakikalık test) altında 45 dereceyi geçmedi ısı olarak(M2 Slotu ekran kartının altında).
Ekleme : Akakçe'de olan Yukko mağazasından yanılmıyorsam 148 TL'ye almıştım.

SSD'yi kullanım amacın nedir? Render işlemi falan yapacak mısın?
Hayır sadece windows, sık kullanılan uygulamalar (Discord vs.) ve CS:GO o kadar.
Ayrıca Sata SSD takarsam HDD sökmek zorundayım. Bu yüzden M2 SSD lazım.
Şuan kullandığım SSD'dir, ihtiyacımı görüyor. Tavsiye ederim. 1804 ile 1794 arası okuma, 612 ile 598 arası yazma hızı var. yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum. %100 Yük(20 Dakikalık test) altında 45 dereceyi geçmedi ısı olarak(M2 Slotu ekran kartının altında).
Ekleme : Akakçe'de olan Yukko mağazasından yanılmıyorsam 148 TL'ye almıştım.
Link atabilir misiniz acaba? Sanırım farklı modeller, benim attığımın hızları 1800/600 olarak söyleniyor.

Hayır sadece windows, sık kullanılan uygulamalar (Discord vs.) ve CS:GO o kadar.
Ayrıca Sata SSD takarsam HDD sökmek zorundayım. Bu yüzden M2 SSD lazım.

Sata SSD takma ama M.2 yuvasında SATA hızları ile çalışan SSD'ler mevcut. Bu SSD'lerin fiyatları daha uygun oluyor. 240 GB modellerine bakabilirsin. Zaten render tarzı işlemler yapmıyorsun bu hızlarda çalışan SSD'lerin çok anlamı yok.

Ben de Corsair MP510 240 GB NVMe M.2 SSD var. MSI GP62m 7RD laptopuma taktım, normal kullanımda 45-48 derece civarlarında yük altında ise 56 dereceyi gördüm laptop için alınan SSD'lerde soğutuculu almak yaz aylarında verim almak için en mantıklısı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı