Adata XPG SX8100 Firmware Güncellemesi Sonrası Çalışmıyor

Batyxah

Kilopat
Yer
Sakarya/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Turizm Rehberliği Öğrencisi
SSD veya HDD modeli
Adata XPG SX8100
Anakart
asus z170-a
XPG SX8100 1TB modelini kullanmaktayım fakat Adata'nın SSD toolbox diye bir şeyini gördüm. Onu indirdim Utility kısmından sanırım yanlış bir şekilde Firmware Update yaptım ve PC direkt olarak çöktü. Şu an o diske hiçbir şekilde Windows kuramıyorum. Diğer diskimi biçimlendirip ona Windows kurdum. Windows'un kendi disk yönetiminde de hiçbir şekilde yeni bölüm açamıyorum. Kısacası bu diskim şu an hiçbir şekilde kullanılamıyor. Ben bu diski tekrar nasıl aktif edip düzgünce kullanabilirim?
Yaptığım aşamalar:
Hard disk Low Level Format yazılımını kullandım yaklaşık 10 tane falan sistemin ayrılmış alanı vardı onları bir şekilde temizledim bu şekilde sıfırlamış oldum fakat yine de sistem bu M.2 SSD'yi görmüyor ve Windows 10'u kurma aşamasında 0xc619227b0 kodunu veriyor. Bu kodu araştırdığımda hiçbir sonuç alamadım. Her Windows 10 kurmayı denediğimde "yeni" diyorum ve sistem dosya ayırıyor. Bu yüzden de SSD patates oldu anlayacağınız üzere. Uzun lafın kısası dostlar ben bu SSD'yi ne yapacağım garantiye gönderemem çünkü kutusu diğer evde kaldı. Yazılımsal şekilde bir şeyler deneyerek bu SSD'yi tekrar kullanıma nasıl açarım?

1643999740153.png

Disk yönetimindeyse böyle bir ekran geliyor. Tamam deyip ileri dediğim zaman da yine alttaki gibi DİSK 1 AYRILMAMIŞ yazıyor.

1644000295451.png

Bu da XPG SSD'ye Windows 10 kurarken olan hata. Normalde sıkıntısı yok sadece Firmware Update sonrası böy
IMG_3021.jpg
le oldu.

Garantiye gönderdim ve karşılaştığım manzarada resmen şoke oldum ürüne mining virüsü bulaşması sonrasında artık kullanılamaz hale gelmesinden dolayı çalışmıyormuş. Tam hakim olmamakla birlikte ürünün maksimum ömrünün 400terabayt olduğunu varsayalım, benim ürünüm 40petabayt yazmış o tarz bir şey söylediler. Verdiğim yazma değerlerini kendim uydurdum aradaki uçurum o kadar fazlaydı yani.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı