Adata XPG SX8200 PRO 256 GB okuma hızı sorunu

Zynex*

Hectopat
Merhabalar, elime bugün ulaşan Adata XPG SX8200 PRO 256 GB adlı M.2 SSD'yi takıp hemen ardından temiz kurulum yaptım ve Crystal Disk Mark'a girip birkaç test yaptım. Lakin yaptığım testlerde 3500'e kadar ulaşabilen SSD 1600'ün üstüne çıkmıyor. Kutu üzerinde yazan 1200 yazma hızı 1250'ye kadar çıkıyor bir sorun yok fakat izlediğim videolarda okuma hızları 3500'e çıkarken bende çıkmaması şüphelendirdi ve sizlere bir sorayım dedim yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Bende de 512 gblik modeli var. O kutudaki yazan değer bende de olmadı çünkü o değerler donanımdan donanıma değişebiliyor. Yanlış bilmiyorsam maks alınabilen değeri yazıyorlar oraya. Yuvadan yuvaya da değişebilir.

Bende de 512 GB'lik modeli var. O kutudaki yazan değer bende de olmadı çünkü o değerler donanımdan donanıma değişebiliyor. Yanlış bilmiyorsam maks alınabilen değeri yazıyorlar oraya.

Hocam işlemcim Ryzen 5 3600 anakart ise zaten yepyeni bütün parçalarım sıfır ve daha yeni çıkmış parçalar neden böyle olsunki? Dediğinizi desteklemiyorum.

SSD'nin gerçek hızını alabilmeniz için üstteki slota takmanız gerekiyor. Alttaki slotta teorik olarak en fazla 2000 MB/s okuma-yazma hızına ulaşabilirsiniz. Pratikte de 1500-2000 arası bir değer alırsınız. Siz de zaten hız olarak bunu alıyorsunuz. Bunu yaptığınız zaman SATA 5 ve 6 portu iptal olacaktır. Eğer oraya takılı olan depolama cihazı varsa diğer slotlara takın.

450.png

Hocam işlemcim Ryzen 5 3600 anakart ise zaten yepyeni bütün parçalarım sıfır ve daha yeni çıkmış parçalar neden böyle olsunki? Dediğinizi desteklemiyorum.
O zaman yuvayı ekran kartının yakınındaki slota takmayı dene. Bi yerde ekran kartının yakınındaki slotlar daha hızlı veri akışı sağlıyor diye okumuştum ama tam emin degilim.

O zaman yuvayı ekran kartının yakınındaki slota takmayı dene. Bir yerde ekran kartının yakınındaki slotlar daha hızlı veri akışı sağlıyor diye okumuştum ama tam emin degilim.

Evet bende öyle okudum şu anda taktım Crystal disk Mark'a giriş yapıyorum.
Hocam ikinizede teşekkür ederim üstteki slotta daha hızlı veri akışı alabiliyorum. İyi forumlar dilerim.
Konu çözülmüştür kilitlenebilir! @Moderatör

Son düzenleme:

Geri
Yukarı