Rehber ADB ile Root Atma

Selam,
Bugün ADB ile root atacagiz, recovery gereksinimi yok :)

Gereksinimler:
Adim 1:
Telefona Magisk indirin.
Adim 2:
Magisk'i acip yukle yazisina tiklayin.

1667857758928.jpeg

Adim 3:
Tiki isaretleyip ileri diyelim.

1667857804317.jpeg

Adim 4:
Dosya yoneticisinden ellenmemis boot.img dosyamizi secelim.

1667857878278.jpeg

Adim 5:
Dosyayi sectigimize gore Hadi başlayalım yazisina tiklayin.

1667857935955.jpeg

Boot.img dosyamiz kisa sürede derlendikten sonra boyle bir ekran gelecek:

1667857999256.jpeg

Adim 6:
Derlenmis olan boot.img dosyamizi bilgisayardaki platform-tools sekmesine atalim. Dosyanin ismini basit bir şey yapabilirsiniz.
Alti cizili olan bizim derlenmis boot.img dosyamiz. Onun adini kolaylik olsun diye boot.img yapiyorum, sizde yapabilirsiniz.

1667858146814.png

Klasor icinde bos bir yere sag tik ve Shift yapip Powershell penceresini burada acın yazisina tiklayin.

Adim 7:
fastboot devices ile cihazi goruyor mu diye kontrol edin. Ardindan fastboot flash boot boot.img ile komutu ile cihazi rootlayin.

1667858511490.png

Sonrasinda fastboot reboot diyerek telefonu yeniden baslatin, Magisk uygulamasina girip yeniden baslat deyin. Artik telefon rootlu.

TWRP ile yapmak isterseniz:

Aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Hocam aynı sorun bende de Samsung Galaxy J5 2016 telefonumda olmuştu. Servise gönderdik cihaz brick(yani işletim sisteminin tamamen bozulması) olmuş dediler sistemi düzeltmesini box adlı bir cihazla yaptılar. Sadece sistemi düzeltmesi 400 TL tuttu ama anakartta da sıkıntı olduğu için anakartı da değiştirdirdiler toplam 900 TL'ye mal oldu.
Hocam, konuyu hortlatıyorum ama size bildiğin kazık atmışlar kusura bakmayın. Cihaz brick falan olmuyor, sadece magisk boot.img'yi TWRP üzerinden yapıyor ve sanırsam sizde de TWRP yoktu. Telefonun ROM'unun zipinin içindeki boot.img dosyasını flashlasaydınız sorun hemen çözülürdü.

Hocam, konuyu hortlatıyorum ama size bildiğin kazık atmışlar kusura bakmayın. Cihaz brick falan olmuyor, sadece magisk boot.img'yi TWRP üzerinden yapıyor ve sanırsam sizde de TWRP yoktu. Telefonun ROM'unun zipinin içindeki boot.img dosyasını flashlasaydınız sorun hemen çözülürdü.
Brick olabilir.
Boot img olmazsa sistem ölür.
Cihaz boot edemez.

Geri
Yukarı