Rehber Recovery TWRP ile Root atma

Selam,

Bugün TWRP ile nasıl Root atacağınızı göstereceğim.

Adım 1:
Magisk dosyasını indirelim.
İndirdiğimiz dosyanın uzantısını .apk yerine .zip yapacağız.

Adım 2:
TWRP'ye girip Wipe kısmından Format Data yapalım. (Cihaz içindeki veriler gözüküyorsa yapmaya gerek yok.)

18_04_4797upper.png

Adım 3:
TWRP'yi yeniden başlatın. Reboot sekmesinden Reboot Recovery seçeneğini seçebilirsiniz.

18_05_1335upper.png

Adım 4:
TWRP'nin install kısmından Magisk dosyasını seçelim.

18_06_1672upper.png

Kaydırın ve işlem başlasın.
Adım 4.1:
Telefonu yeniden başlatın. Reboot System yazısına tıklayabilirsiniz.

18_07_0205upper.png

Adım 5:
Telefondan Magisk uygulamasını açın ve evet(ok) yazısına tıklayın.

Screenshot_20220825-041413_Magisk.png

Yeniden başlatıktan sonra Artık cihaz tamamen Rootlanmış oldu.

Aklınıza takılan her türlü soruyu sormaktan çekinmeyin.

@Dümdüz Vanced uygulamasının geliştirilmesi durduruldu hocam. Manager olarak 2.6.2 son sürüm diye hatırlıyorum. İçerisinden son sürüm YouTube'u değil de v16 olan birini kullanıyorum. Neden bilmiyorum ama v17 YouTube bende sürekli kendini durduruyor.

Arama kaydedici olarak BCR var. Basic Call Recorder. Kendisi yeni çıkmış 1 MB boyutunda bir Magisk modülü. Linkini bulabilirsem paylaşayım. On numara çalışıyordu bende.

Buyrun GitHub - chenxiaolong/BCR: A Basic Call Recorder for rooted Android devices

AOSP Rom kullanıyorsanız bazı romların Vanilla sürümlerinde gelen açık kaynak kodlu dialer uygulaması da kayıt yapabiliyor sorunsuzca. Ama her Vanilla sürümde vardır demiyorum, bazı geliştiriciler eklemiyor. Ekleyenlere örnek ArrowOS, BlissOS.

@Dümdüz Vanced uygulamasının geliştirilmesi durduruldu hocam. Manager olarak 2.6.2 son sürüm diye hatırlıyorum. İçerisinden son sürüm YouTube'u değil de v16 olan birini kullanıyorum. Neden bilmiyorum ama v17 YouTube bende sürekli kendini durduruyor.

Arama kaydedici olarak BCR var. Basic Call Recorder. Kendisi yeni çıkmış 1 MB boyutunda bir Magisk modülü. Linkini bulabilirsem paylaşayım. On numara çalışıyordu bende.

Buyrun GitHub - chenxiaolong/BCR: A Basic Call Recorder for rooted Android devices
Vanced'ı tam olarak nasıl kullanabilirim, Microg kurdum diyelim?

@Umut Nas hocam bu her telefona gitmiyor skvalex olan. Redmi Note 8'e kurdum çağrıdaki sesi komple iptal etti, görüşme yapamaz olmuştum. Aman dikkatli kullanın.

@Dümdüz MicroG kullanmıyorum hocam kusuruma bakmayın onu detaylı pek bilmiyorum. Bir ara geçmeyi denedim ama alışmışız Google hizmetlerin rahatlığına.

@Umut Nas hocam bu her telefona gitmiyor skvalex olan. Redmi Note 8'e kurdum çağrıdaki sesi komple iptal etti, görüşme yapamaz olmuştum. Aman dikkatli kullanın.

@Dümdüz MicroG kullanmıyorum hocam kusuruma bakmayın onu detaylı pek bilmiyorum. Bir ara geçmeyi denedim ama alışmışız Google hizmetlerin rahatlığına.
Şu an kullandığınız Vanced'ı nasıl indirebilrim acaba? Yeni bir Vanced var ama güvenli durmuyor.

@Dümdüz aynen hocam tekrardan başka eller tarafından geliştirilmeye çalışılıyor. Ben kullanmadım ama Reddit'te okuduğum kadarıyla stabiliteyi yakalayamamış halen. Düz 2.6.2 kullanıp geçebilirsiniz sorun yok. Ya da alternatif ararsanız NewPipe falan var. Onun da tek günahı hesabınızla giriş yapamıyorsunuz ve arayüzü YouTube'un arayüzünden farklı.

Geri
Yukarı