ADB nedir?

Nickha

Kilopat
Daha fazla  
Bir dosya silip ekleyecekseniz ADB push/pull ile yapabilirsiniz. ADB'yi indirip klasörün içine telefonda data klasörüne atmak istediğiniz oyun dosyalarını attınız diyelim. Sonradan ADB'yi açıp.
Kod:
adb push oyundosyasi /sdcard/emulator/0/Android/data
(Yanlış hatırlamıyorsam böyleydi yol) bu komutu girerek dosyayı atabilirsiniz.
Bir dosya almak istediğinizde de.
Kod:
adb pull /sdcard/emulator/0/istediginiz/klasor
şeklinde komut yazarak dosyayı bilgisayara alabilirsiniz.

Anlamadım detaylı bir şekilde anlatır mısınız? ADB nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadım detaylı bir şekilde anlatır mısınız? ADB nedir?
ADB bilgisayara kurulan bir yazılım. Kurulumu hiç zor değil. İndirip açıyorsunuz o kadar. Aşağıdaki linkten bilgisayarınız için indirin ve indirdiğiniz dosyayı sağ tıklayıp klasöre ayıklayın.

Üst tarafa resimdeki gibi cmd yazıp enter'a basın.
1679153920326.png

Cihazınızda USB Hata Ayıklama Modu'nu açın. (Garanti götürücü bir şey değildir.)
Kod:
adb devices
yazın ve sonuç
ADB-debug.png

şeklinde List of devices attached'ın altında xxx device şeklindeyse artık ADB kullanmaya hazırsınız demektir. Şimdi o mesajımdaki komutları kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
ADB veya Android Debug Bridge, geliştiriclerin cihazın birçok kısmına doğrudan erişmesini sağlayan ve hata ayıklama için kullanılan bir arabirim. Bu arabirim neredeyse Root yetkisi kadar size izin veriyor, root kadar yetkisi yok ancak normalde erişemediğiniz yerlere erişebiliyorsunuz. Uygulama geliştiricilerinin cihazlar üzerinde uygulamalarını test etmek için ve geliştirmek için kullanılsa da birçok şey yapabilirsiniz. Birisi USB Hata Ayıklama'yı açmadığı sürece cihazınıza bu şekilde erişemez.

ADB bilgisayara kurulan bir yazılım. Kurulumu hiç zor değil. İndirip açıyorsunuz o kadar. Aşağıdaki linkten bilgisayarınız için indirin ve indirdiğiniz dosyayı sağ tıklayıp klasöre ayıklayın. Üst tarafa resimdeki gibi cmd yazıp enter'a basın.
Eki Görüntüle 1706265

Cihazınızda USB Hata Ayıklama Modu'nu açın. (Garanti götürücü bir şey değildir.)
Kod:
adb devices
yazın ve sonuç
ADB-debug.png

şeklinde List of devices attached'ın altında xxx device şeklindeyse artık ADB kullanmaya hazırsınız demektir. Şimdi o mesajımdaki komutları kullanabilirsiniz.
Hocam anlamadım link nerede ?

Yeni konular

Geri
Yukarı