Adblock Kullanmak

BlackBelt

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Kadıköy
Daha fazla  
Chrome' da reklamları engellemek için ABP kullanıyorum. Çünkü reklamlar beni çok rahatsız ediyor. Bir keresinde bir sitede ''gelir elde edebilmemiz ve bize destek olmanız için lütfen bu tarz yazılımlar kullanmayın'' Tarzı bir ileti ile karşılaştım. O günden beri hep aklımı kurcalıyor. Sizce bu tarz reklam engelleyici programlar kullanmak doğru mudur?

Açıkçası ben kullanmıyorum, kullanmayı da önermiyorum, tabii ki kişinin kararına kalmış ama. Sadece reklamlarla siteyi ayakta tutan insanlar var. TV'de 10 dakika reklam izleyen biz PC'deki özgürlüğe erişince reklamları haliyle kaldırmak istiyoruz fakat sitede emeği geçenleri de düşünmek gerekiyor. :) YouTube'da da 5 saniyelik reklamı izleyiverelim. :)

Bence kullanmalısın artık reklamlarda para kazanmayı bırak bilgisayara virüs bulaştırmak için yayınlayan çok site var ADBlock Plus tüm reklamları kapatır normali bazı reklamları açık tutuyor. Sana kalmış hangisini kullancagın.

O reklamlar bilgisayara yazılım bulaştırma açısından potansiyel suçlu, destek olmak istediğiniz ve güvendiğiniz siteler varsa buralarda devre dışı bırakıp, normal internet kullanımınızda ise kesinlikle aktif olmasını öneririm. Zararlı yazılımlar açısından bakacak olursak artık 'Advanced' denilebilecek bir kullanıcıyım ve Adblock Plus'tan başkasına da bakmam. Anti-virüs, Internet Security olaylarını aştığımı düşünüyorum. Arada bir portable yazılımlarla tarama yaparım o ayrı. Tabii aynısını yapmanızı önermem, bilinçli olmak gerekiyor çünkü. İstemsiz olarak açılan reklamların istenmeyen olaylar gerçekleştirme ihtimali var, bu yüzden kullanın derim. Ayrıca internette sörf hızını yavaşlattıkları gerçeğini de gözardı edemeyiz.

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. Yalnız, durum gerçekten dehşet verici. 4 gün önce kullanmaya başladım şimdiye kadar tam 6.644 reklam engellemiş. 4 günde bu kadar reklam nedir yahu? :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı